Komunikat "Invalid ROM content" po instalacji Ubuntu

Hej

Posiadałem windowsa 7 a na nim miałem dyski:

System: 100MB

C: 201GB

D: 250GB

?: 22GB chyba tj dysk odzyskiwania

Chciałem zainstalować sobie Ubuntu z liveCD wybrałem opcje instaluj obok Windows pojawilo się okienko z dostępnymi dyskami i chciałem z dysku D przeznaczyć 30GB na Ubuntu więc nacisnełem opcję Zmień na dysku D: i wpisałemrozmiar 30000MB i przez moją nieuwagę/błąd rozmiar dysku D: zmienił się na 30GB :confused: a pozostała przestrzeń 220GB (chciałem na odwrót) i wtedy zainstalowałem ubuntu na tych 30GB ale tam w opcjach nie miałem wyboru partycji logiczna/podstawowa oraz czy od początku/końca ma być partycja (jakoś tak). ZAinstalowało mi Ubuntu i teraz tak:

przy włączeniu mam kilka opcji m.in. Windows 7 loader (działa prawidłowo) oraz

Ubuntu … powinna być tu chyba wersja 12.04 a jej nie ma tylko jakiś generic…

i pod Windowsem zniknął dysk D:

screen z zarządzania dyskami:

http://ifotos.pl/zobacz/Beztytuup_npsewpa.png/

przy włączeniu ubuntu pokazuje się na początku informacja invalid ROM content i następnie kilka innych rzeczy wyskakuje i się nie włącza :confused:

jak można usunąć teraz tego Ubuntu i tą partycje 30GB i później ją połączyć z 220 GB a następnie jeszcze raz zainstaluje Ubuntu???

Czy po usunięciu Ubuntu nie będzie problemu z włączeniem Windowsa??(grub)

Możesz ściągnąć Easus partition master, ewentualnie pobrać iso gparted i spod niego skorygować układ partycji, ale wtedy będzie je musiał wgrać jeszcze raz, bo nie uruchomisz WIndowsa. Chyba, że masz płytę z WIndows 7, to wtedy usuwasz Linuxa spod płytki z gparted, bootujesz płytkę z WIndowsem, wybierasz napraw komputer, potem z tego co pamiętam wybierasz wiersz poleceń i wtedy wpisujesz po kolei:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd

Po każdej komendzie wciskasz oczywiście enter i w przypadku pytania, czy na pewno wciskasz t i znowu enter, restartujesz kompa i Windows normalnie powinien się podnieść.

Jak skorygować programem Easus partition master/ gparted partycje? Muszę ją usunąć? ale wtedy mi sie komp nie włączy? Czy co z ta partycją musze zrobić?

Kolejne pytanie co zrobić gdy nie posiadam plytki z Windowsem ponieważ zakupiłem kompa już z wgranym W7. klucz aktywacyjny posiadam. Czy wystarczy że ściągne sobie Windowsa 7 z taka wersją jak posiadam i podamwłasny klucz aktywacyjny??

mnowak02@wp.pl , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Kasujesz partycję z Ubuntu, potem klikasz na D ppm, wybierasz resize/move i rozszerzasz. Co do Windowsa, można pobrać z neta, ale zwracaj uwagę na to, czy w opisie nie jest nic wspominane o modyfikacji/aktywacji, ponieważ mnóstwo na torrentach jest kopii, które mają posuwane jakieś składniki, dodane aktualizacje, ewentualnie jakieś sterowniki i zmodyfikowane tak, aby system zainstalował się jako aktywowany, tak więc musisz uważnie czytać opis. Z reguły niemodyfikowane kopie 1:1 bez aktywatora mają dopisek MSDN i jak już mają aktywator, to dorzucony do iso i trzeba go już samemu uruchomić po instalacji. Dla 100% pewności lepiej wejdź sobie na stronę Microsoftu i porównaj sumy kontrolne z tymi podanymi na stronie M$. W pisz sobie w google program do generacji i spradzania sum kontrolnych, to wyskoczy ci tego mnóstwo. Klucza nie będziesz potrzebował, ponieważ jak pisałem włożysz sobie płytę z Windowsem i po załadowaniu plików instalatora zaraz na pierwszym ekranie gdzie jest wybór języka będziesz miał w lewym dolnym rogu napraw komputer - klikasz to, potem wybierasz naprawę systemu za pomocą narzędzi odzyskiwania(pierwsza kropka od góry bodaj), wybierasz wiersz poleceń, wpisujesz to, co wyżej podałem i to wszystko. Wczoraj to właśnie sprawdzałem, bo sam usuwałem Ubuntu i zadziałało bez problemu. Wersja systemu nie musi być taka sama. Możesz np. pobrać Ultimate i jeżeli to będzie niemodyfikowana kopia wystarczy skasować plik ei.cfg w folderze sources bodaj i wtedy jak wybierzesz instalację zostaniesz poproszony o wskazanie wersji jaką chcesz zainstalować.

Dodane mniej niż minutę temu

Tu masz dokładny poradnik do partycjonowania dysku: http://www.hotfix.pl/instrukcja-easeus- … r-a339.htm

Czy po tej opcji naprawiania systemu dane i informacje pozostaną na dysku??

Tak. Te komedy tylko ingerują w MBR powodując ponowną instalację bootloadera Windowsa.