Komunikat Kasperskiego

Witam.

Nie wiem czy dobry dział, ale sprubuje.

Przy ściąganiu pewnego pliku Kasperski nic nie zasygnalizował, ale jak już ten plik ściągnołem na dysk i przeskanowałem go Kasperskim to mi wykrył trojana.

Dlaczego tak sie dzieje. Ochrone w czasie rzeczywistym mam włączoną i to najwyższy poziom i zaznaczone że po wykryciu zainfekowanego pliku ma go zablokować i pytać sie użytkownika co ma zrobić.

Czy coś trzeba inaczej w tej ochronie rzeczywistej ustawić?

czasami dzieje sie tak, ze ochrona zalacza sie dopiero w momencie proby uruchomienia zainfekowanego pliku a nie gdy jest on zapisywany na dysk twardy - wiec mysle, ze nie musisz sie tym przejmowac.

A ha to teraz to już wiem.

Faktycznie był to plik spakowany.A jeszcze jedno pytanie, Kasperski by mi to wykrył przy próbie zainstalowania czy już w momencie rozpakowania, bo to drugie zrobiłem i nic mi nie wykrył, dopiero jak ten plik wziąłem PPM i skanuj, to wtedy wyskoczył trojan.

Polecam troszkę poczytać o Kasperskim. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na większość pytań dotyczących tego programu. Może to coś pomoże :slight_smile:

http://wiruszone.net/forum/viewforum.php?f=21&sid=dab13da9af0bf9bac63edbc321989fb0

Ok. dzięki marcin27