Komunikat monitora

Witam!

Mam następujący problem: Zainstalowałem sobie właśnie grę Iniemamocni;). Uruchamiam, wybieram rozdzielczość i naciskam przycisk “Graj”.Pokazuje się czarny ekran i wiadomość monitora (nie wiadomość systemu Windows, tylko monitora), która brzmi następująco: “Not Optimum mode. Recommended mode: 1280x1024 60Hz” W ustawieniach, które włączają się po kliknięciu na ikonkę gry wybrałem rozdzielczość 1290x1024, ale nie ma możliwości ustawienia 60Hz. Ten sam problem występuje w grze Total Over Does z CD-ACTION. Czy ktoś zna rozwiązanie mojego problemu?

Loreno , a próbowałeś niższe rozdzielczości??

Spróbuj ustawić mniejszą rozdzielczość. Najlepiej zacznij od najmniejszej, a potem zwiększaj.

Spróbuj wyłączyć wyświetlanie tego komunikatu w OSD monitora ( u mnie nazywa się to resolution notice). Jeśli nie wiesz jak zajrzyj do instrukcji obsługi monitora. U mnie w iiyama PL E1700S było podobnie. To samo na pewno jest w starszych monitorach Belinea.

Niestety zmniejszanie rozdzielczości nie pomogło. Oto dostępne rozdzielczości: 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x1024

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 17:27 został dopisany post przez Loreno

Niestety instrukcja jest u taty w pracy i nie wiadomo gdzie. W menu monitora w OSD mam takie opcje:

  • language

  • H-Position

  • V-Position

  • Transparency

  • Display Time

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 17:37 został dopisany post przez Loreno

Aha, mam monitor Samsung SyncMaster 710N

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 17:57 został dopisany post przez Loreno

Macie jeszcze jakieś pomysły?

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 17:58 został dopisany post przez Loreno

Tak w ogóle to to samo było w Kronikach Ridicka. Ale w ustawieniach była możliwość ustawienia 60Hz. Może jest program doustawiania 60Hz w grach?

Napisz jaką masz karte graficzną??

GeForce 6600 128mb

Odinstaluj stery od grafy i zainstaluj te. Stery są pod XP.

nie wiem czy nie mam już tej wersji sterownika. Jak mogę ją sprawdzić?

Wchodzisz w Panel Sterowania NVIDIA > pomoc > Info o systemie > Masz tam wersja programu force… i to jest to.

Ok. Mam wersje 169.cośtam. Ściągam nową wersję. Jak ściągnę i zainstaluję to powiem czy działa. Jest już 70% pobierania.

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 20:15 został dopisany post przez Loreno

Ściągnąłem, zainstalowałem i nic. Ciągle tak samo. Może jest jeszcze jakiś sposób?

W dniu 21.06.2008 , o godzinie 13:07 został dopisany post przez Loreno

Nie macie już żadnych pomysłów?