Komunikat "nie można znaleźć serwera DHCP" na faksie

Witam. Jestem stażystą w Starostwie i zostałem wezwany do faksu w którym wyświetla się komunikat “nie można znaleźć serwera DHCP”( nie idzie wysłać faksu, ale da się z niego dzwonić) - co robić? :lol: Wszyscy są na szkoleniu, więc jestem sam… Pomóżcie biednemu stażyście. :-o

Co to za faks (marka i model)?

Czy o jest urządzenie wielofunkcyjne połączone kablem sieciowym z siecią komputerową?

Wygląda na to, że w ustawieniach jest podane iż ma nie wysyłać “normalnie” linią telefoniczną ale poprzez połączenie internetowe poprzez jakiś serwer faksowy http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer_faksowy i to być może ten serwer padł.

To jest jakiś Panasonic i jest podłączony do switcha kablem sieciowym, którego wyłączyłem i włączyłem. Chwile podziałał, ale po chwili pojawił się komunikat “błąd linii” i już teraz nawet wył/wł nie działa…

Nie ma to jak pełne i precyzyjne dane. Symbol masz obok wyświetlacza, najczęściej zaczyna się od liter KX lub UF.

W Twojego opisu wygląda na to, że jest jakiś problem z serwerem faksowym, z którym komunikuje się to urządzenie lub np. z tym switchem.

Nie macie w tym Starostwie podpisanej umowy z jakimś konserwatorem?

Ja po prostu pierwszy raz mam bliższy kontakt z faksem i stąd wynika ta kompletna niewiedza… :stuck_out_tongue: Switch działa, bo sieć normalnie jest i fax chwilę działał normalnie (dziwne)… Pewnie będzie coś z serwerem…