Komunikat - nie można zweryfikować wydawcy

Ostatnio pojawia mi się poniższy komunikat przy próbie uruchamiania programów:

a25cb4601f8a9e4f.jpg

Powyższy screen dotyczy programu Symfonia w wersji sieciowej - więc to nie jest jakiś syf czy podejrzany program. Uruchamianie dotyczy tylko stacji roboczej, na której jest zmapowany dysk do programu. Inne lokalne programy nie powodują żadnych komunikatów. Co zrobić aby cały czas nie klikać w uruchom tylko to wyłączyć.

Serwer to Windows 2003 Server, stacja robocza - Windows XP Pro.

Dodam tylko, że ostatnio pobrałem aktualizacje z windows update IE do wersji 7 (na stacji roboczej). Po instalacji zauważyłem te komunikaty. Po odinstalowaniu IE 7 i powrotu do IE 6 komunikaty niestety pozostały nadal, więc podejrzewam, że podczas instalacji zostały zmienione jakieś ustawienia w windowsie. Podczas uruchamiania programów bezpośrednio na serwerze nie występują podobne komunikaty.

Opcje Internetowe -> Zaawansowane -> Zezwalaj na uruchamianie lub instalowanie oprogramowania, nawet jesli podpis jest nieprawidlowy" oraz “Sprawdzaj podpisy pobieranych programów”

Złączono Posty : 19.01.2007 (Pią) 14:44

Na stacjach dodaj twój serwer do witryn zaufanych. W gpedit.msc możesz to zrobić:

gpedit.msc -> konfiguracja użytkownika-> szablony administracyjne-> składniki systemu windows-> Internet Explorer -> internetowy panel sterowania-> tu znajdziesz odpowiednie ustawienia

Robisz na własną odpowiedzialność :slight_smile: TESTOWANE NA WIN XP HOME

Wiec tak:

W przeglądarce IE 7 kliknij Narzedzia>Opcje internetowe>Zabezpieczenia

  1. Następnie kliknij w ikonke Zaufane witryny a tam w Poziom

niestandardowy.

Poszukaj takiego wpisu:

Uruchamianie aplikacji i niebezpiecznych plików

i zaznacz Włącz następnie OK zapyta Czy na pewno chcesz zmienic

ustawienia dla tej strefy? i oczywiście klikasz Tak. POtem zastosuj,

ok

  1. Kliknij w zakładkę Witryny. Najpierw odznacz "Żądaj weryfikacji

serwera (https:) dla każdej witryny w tej strefie,

następnie kliknij prawym przyciskiem mysz w skrót z ktorym masz ten

problem w menu Właściwości i w Element docelowy: masz np

X:\Katalogprogramu\start.exe skopiuj to i w klej w puste miejsce pod

dodaj tę witrynę sieci Web do strefy(zauważyłem ze jak wpisze

zamiast nazwykomputera adres ip to nie dziala) następnie OK i to

wszystko. U mnie to pomogło. Na koniec możesz zaznaczyć z powrotem

"Żądaj weryfikacji serwera (https:) dla każdej witryny w tej strefie

Pozdrawiam

KS

Niestety dalej nie pomaga. Zmieniałem i ustawiałem już prawie wszystko. Może jeszcze jakieś inne sugestie? Może to nie chodzi o ustawienia IE tylko coś w Windowsie?