Komunikat "Nie wykryto kompatybilnego urządzenia wyjściowego..." w podczas próby uruchomienia GTA V

Witam wszystkich, mam problem z uruchomieniem gry GTA V. Wczoraj po ściągnięciu gry ze Steama, podczas próby pierwszego jej uruchomienia pojawił się komunikat widoczny na poniższym screenie (gra wymaga uruchomienia przez Rockstar Games Launcher, po włączeniu przez samego steama nic się nie dzieje). Zaktualizowałem sterowniki od karty dźwiękowej, graficznej i jeszcze jakieś sterowniki od pomniejszych podzespołów, zobaczyłem czy w menadżerze urządzeń nie ma żadnych zmian, sprawdziłem spójność plików przez steam, instalowałem ponownie Rockstar Games Launcher i nic. Nadal wyświetla się ten sam komunikat.

Próbowałeś jakieś metody z forów?


Ogolnie coś piszą najczęściej na temat przełączania online/offline mode w launcherze.

Fora zacząłem od razu przeszukiwać. Z tych metod nic nie pomogło. Z przełączaniem online/offline wyszło tak: kiedy przełączam steam na offline i włączam grę, to launcher rockstara zaczyna się włączać, pojawia się na chwilę i się zamyka, zaś w odwrotnej sytuacji kiedy włączę jako pierwszy launcher i dopiero potem przełączę steam na offline to znowu kończy się tym komunikatem.

Sorki jeśli będzie to durne pytanie, ale nie posiadam gta v. Możesz znaleźć plik bezpośrednio uruchamiający grę z katalogu? Poza launcherem i steam?

Próba włączenia gry bezpośrednio z folderu kończy się tak

i have solved the problem ,
i have been changing sound device from monitor to speakers while launching the game .
((( my monitro doesnt have any speakers . just my pc thinked that monitor connected with hdmi always have one)))
then i tried to check setting of Nvidia CG where i found it . the problem . the s**t … in setting of digital sound were the whole problem … there were typed that HDMI port have speakers in monitor so i turn it off (change the description to- turn off)
sry for really bad english . have a nice day

Poszperaj w ustawieniach dźwięku i panelu Nvidii dotyczącej dźwięku po HDMI.

Jest przełom, pożyczyłem od znajomego słuchawki podłączane na USB (ja mam tylko na wejście mini jack) i po ich podłączeniu gra odpaliła normalnie, po odłączeniu jego słuchawek w trakcie gry, i podłączeniu moich dźwięk normalnie przez nie poszedł. Ale przy próbie ponownego odpalenia gry z moimi słuchawkami (bez też próbowałem) problem powrócił.

Problem ze słuchawkami masz tylko w gta v czy w systemie też?

Tylko w GTA, i wcześniej w paru grach zdarzało się że dźwięk był tylko w cutscenkach, a tak to słuchania muzyki i ogólnie dźwięki systemu są normalnie.

Czyli system coś miesza w grach, masz może tryb gier włączony?

Mam włączony tryb gier, ale sprawdziłem i jego wyłączenie nic nie zmieniło, to raczej nie to.

Ten kto ma z tym problem niech wyłączy w ustawieniach gry z online Dźwięk, wtedy nie będziecie musieli mieć sluchawek jakichś podłączonych

Ok, ale co to za rozwiązanie - wyłącz dźwięk by grać?

Panicagaming widzisz piszesz co to za sposób w pewnym sensie męcz się z plikami a tu myk w prawym dolmym rogu ekranu jest znak głośności jeśli jest czerwony x obok oznacza że urządzenie nie jest podpięte i wtedy gta nie wykrywa go i nie odpala bez niego w prostym tłumaczeniu TŁUMOKI PODEPNIJCIE SŁUCHAWKI LUB GŁOŚNIKI BO DLA GTA JEST TO KLUCZOWY ELEMENT

Zadaj sobie trud przeczytania całego wątku ze zrozumieniem.
W skrócie: problem jest bardzo nietypowy, ale częściowo rozwiązany.

Wiem że to stary wątek ale piszę dla innych osób z tym problemem. Mi pomoło zainstalowanie direct x od nowa, Mam nadzieję że pomogłem