Komunikat - Nieprawidłowy certyfikat- w przeglądarce

Witam.

System na którym pracuję, to XP, antywirus Kasperski. Problem pojawił się przy pierwszej próbie uruchomienia komputera. Antywirus coś tam  mielił, nic nie wykazał, ale, usunąłęm kilka plików z kwarantanny, a przy próbie otwarcia strony w przeglądarce pojawia mi się komunikat o nieprawidłowym certyfikacie strony np. na: WP, PKO itp.

Przeglądarka z której korzystam to Opera. Próbowałem też w Internet eksplorerze. Sprawa wygląda podobnie. Strona ograniczona do minimum, bez grafiki. Po wyłączeniu Adbloka, reklamy są, reszta bez zmian.

 

Zrób skan systemu za pomocą Malwarebytes Anti-Malware. To nie jest normalne, żeby na stronie banku wyskakiwał taki błąd. Jak znajdzie jakieś wirusy to do kwarantanny, a następnie usunięcia. Polecałabym jeszcze spróbować wyłączyć Kaspersky, bo on może być problemem prawidłowych certyfikatów.

Jeżeli problem będzie nadal występował, polecam zrobić temat w dziale “Bezpieczeństwo” i zamieścić odpowiednie logi (PS. Czy tylko mi nie działa tworzenie odnośników?):

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=507736

Zanim zaczniecie bawić się w skanowanie, sprawdź czas i datę w systemie :wink:

MacGregor to było to.

Zauważyłem to w czasie próby załadowania przeglądarki.

Ty to wiedziałeś, to świetnie.

Czas i data były przestawione na 2008 rok. 

Nikt nie ma dostępu do kompa, więc duchy, czy wirus, a może Kasperski, czy też modem miesza? 

 

Ja bym stawiał na baterie CMOS. Jak długo komputer stał nieużywany/odłączony od zasilania?