Komunikat o formatowaniu dysku zewnętrznego

Witam! Mam problem z dyskiem zewnętrznym PQI H567V 640GB. Podczas kopiowania plików niechcący ruszyłem kablem co przerwało chwilowo jego prace i po ponownym jego włączeniu wyskoczył następujący komunikat: Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków J: musisz go sformatować. Jest do wyboru format albo anuluj i nie da się wejść na niego ale jego ikona widnieje w moim komputerze. Da się coś zrobić żeby nie stracić danych na nim zapisanych tylko jakoś przenieść czy coś? Wiem że były podobne wątki poruszane ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Wejdź “Mój komputer” -> na dysku na którym masz problemy PPM i “Właściwości” -> Zakładka “Narzędzia” -> “Sprawdź” -> zaznacz obie opcje i kliknij “Sprawdź”

Mi się tak już udało ominąć formatowanie trzy razy.

Niestety po naciśnięciu opcji Sprawdź wywala komunikat: Nie można sprawdzić dysku, ponieważ system Windows nie może uzyskać dostępu do niego.

Może są jakieś łatwe programy żebym mógł chociaż wcześniej przenieść te swoje dane na inny dysk i później sformatować.

Programy polecam osobiście dwa “recuva” dla początkujących a dla zaawansowanych “test disk” tym drugim można wyciągnąć dane z bardzo uszkodzonych dysków.

Ok tylko że nie wiem jak tym test disk się posługiwać za bardzo. Sprawdziłem ten mój dysk i się okazuje że dysk jest w formacie RAW. Nie wiem jak się to stało ale sam się tak zmienił. Da się z czegoś takiego dane odzyskać?

Poszukaj jakiegoś manuala do testdiska ja nim odzyskałem dane z dysku który miał uszkodzenia fizyczne (po upadku) oraz logiczne (problemy właśnie z niewidocznymi partycjami)

A może ktoś inny jeszcze Ci coś poleci.

Ok dzięki za info poszukam co można zrobić bo widzę że niczego więcej się tu nie dowiem.