Komunikat o formatowaniu dysku zewnętrznego

(Niemiecp) #1

Witam! Mam problem z dyskiem zewnętrznym PQI H567V 640GB. Podczas kopiowania plików niechcący ruszyłem kablem co przerwało chwilowo jego prace i po ponownym jego włączeniu wyskoczył następujący komunikat: Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków J: musisz go sformatować. Jest do wyboru format albo anuluj i nie da się wejść na niego ale jego ikona widnieje w moim komputerze. Da się coś zrobić żeby nie stracić danych na nim zapisanych tylko jakoś przenieść czy coś? Wiem że były podobne wątki poruszane ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

(mawro2) #2

Wejdź "Mój komputer" -> na dysku na którym masz problemy PPM i "Właściwości" -> Zakładka "Narzędzia" -> "Sprawdź" -> zaznacz obie opcje i kliknij "Sprawdź"

Mi się tak już udało ominąć formatowanie trzy razy.

(Niemiecp) #3

Niestety po naciśnięciu opcji Sprawdź wywala komunikat: Nie można sprawdzić dysku, ponieważ system Windows nie może uzyskać dostępu do niego.

Może są jakieś łatwe programy żebym mógł chociaż wcześniej przenieść te swoje dane na inny dysk i później sformatować.

(mawro2) #4

Programy polecam osobiście dwa "recuva" dla początkujących a dla zaawansowanych "test disk" tym drugim można wyciągnąć dane z bardzo uszkodzonych dysków.

(Niemiecp) #5

Ok tylko że nie wiem jak tym test disk się posługiwać za bardzo. Sprawdziłem ten mój dysk i się okazuje że dysk jest w formacie RAW. Nie wiem jak się to stało ale sam się tak zmienił. Da się z czegoś takiego dane odzyskać?

(mawro2) #6

Poszukaj jakiegoś manuala do testdiska ja nim odzyskałem dane z dysku który miał uszkodzenia fizyczne (po upadku) oraz logiczne (problemy właśnie z niewidocznymi partycjami)

A może ktoś inny jeszcze Ci coś poleci.

(Niemiecp) #7

Ok dzięki za info poszukam co można zrobić bo widzę że niczego więcej się tu nie dowiem.