Komunikat o naprawie bądź wymianie dysku twardego

Dzisiaj gdy przeglądałem sobie spokojnie Internet, nagle przeglądarka zaczęła się zawieszać i odwieszać co chwilę aż w końcu zawiesił się cały system tak, że musiałem go zresetować. Niestety od tego momentu system się nie włącza. Mianowicie, zawiesza się na ekranie startowym i ogólnie działa BARDZO wolno. Próbowałem włączyć tryb awaryjny i gdy na ekranie pojawiło się Ładowanie plików systemu Windows, ten zawiesza się (zamieściłem screen) przy pliku:

\Windows\System32\Drivers\aswRvrt.sys

A teraz najważniejsze : włączyłem Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia (działo się to strasznie wolno, ale po ok. 0,5h narzędzie zaczęło działać). Po wyszukaniu problemów przez narzędzie pojawił się komunikat, który zamieściłem poniżej na screenie.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem bądź może mi doradzić; jak uważacie, czy będzie potrzebna wymiana dysku, czy też może “wystarczy” jego naprawa?

PS.: Mój laptop to ASUS K53B

Liczę na waszą pomoc :slight_smile:

http://i.imgur.com/RYmudekl.jpg

http://i.imgur.com/N1kEHSVl.jpg

Nagraj CD z MHDD i daj zdjęcie z funkcji F8 (smart) i funkcji F4.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po … a-obslugi/

Program MHDD nie wykrywa na żadnym porcie dysku - nic nie wykrywa. Co z tym zrobić?

Wejdź do biosu, zmień tryb SATA na Compatibility lub IDE (może też być Disabled).

Dzięki, zmiana na IDE pomogła. Oto wyniki skanu, który trwał 01:54:29.

<3ms: 3578869

<10ms: 234571

<50ms: 16896

<150ms: 87

<500ms: 46

X UNC: 15

http://i.imgur.com/wRBJzQql.jpg

SMART

http://i.imgur.com/37AklQWl.jpg

Zgrywaj dane i nowy dysk.

Jak masz gwarancję, to z niej skorzystaj.

Już po gwarancji niestety. Możesz mi jeszcze powiedzieć jak się zgrywa dane w takiej sytuacji? Bo jestem laikiem w takich kwestiach.

Możesz jeszcze spróbować reanimować system (nie rozwiąże to problemu jakim jest zły stan dysku).

Potrzeba płyty CD

Pobierz Hirens Boot CD, wypakuj, włóż czystą płytę do napędu, w wypakowanym folderze uruchom BurnToCD , w Device powinna być twoja nagrywarka, kliknij Start.

Uruchom laptopa z nagranej płyty, wybierz Mini Windows XP (nieraz trzeba trochę poczekać na załadowanie ikon na pulpicie), uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f (gdzie c to partycja systemowa), wykonaj to kilka razy, aż nie znajdzie żadnych problemów.

Wejdź w My Computer i sprawdź czy możesz przeglądać pliki na partycji C, jeśli tak to uruchom ponownie laptopa (bez płyty CD).

Pamiętaj by przestawić tryb SATA.

Hirens z USB (usunie wszystko z pendriva)

Pobierz Universal USB Installer i uruchom

Step 1. Hiren’s Boot CD (pod koniec listy)

Step 2. Wskaż pobrany i wypakowany obraz z Hiren’s

Step 3. Wybierz swój pendrive (tylko się nie pomyl)

Dodane 15.10.2013 (Wt) 23:34

Pliki możesz zgrać spod Hirens Boot cd (Mini Woindows XP).

Byłem dzisiaj w serwisie i facet podłączył nowy dysk bez sterowników i okazało się, że system wciąż włącza się bardzo powoli a wyłączyć praktycznie się nie da. A więc wina nie musi leżeć tylko w dysku, a być może w czymś ponadto. Co wy o tym sądzicie?

No to niech serwis stwierdzi co to? może coś na płycie siada?

Dysk na pewno złom.

A więc byłem w innym serwisie i okazało się, że to jednak dysk twardy, po podłączeniu nowego wszystko jest ok. Zainstalowałem system tyle, że mam teraz pytanie odnośnie sterowników do mojego laptopa.

Mój laptop to Asus K53B Series a sterowniki do Asusa można ściągnąć na oficjalnym supporcie do Asusa. Tylko, że mam taki problem. Znajduję tam bez problemu serię K53 ale co dziwne, nie ma tam takiego modelu jak K53B z kolei są takie jak: K53BE, K53BR i K53BY. Może to trochę głupie pytanie ale… czy mam wybrać któryś z tych modeli? Jeśli tak, to który?

kamil22423 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

A system to ? 32, czy 64 bitowy.

64 bitowy. Windows 7 Professional N.

Korzystaj ze sterowników do tego modelu i Twojego systemu, choć na 100 % nie jest to pewne. W razie wątpliwości dla danego niezainstalowanego urządzenia trzeba podać identyfikatory sprzętu i się znajdzie sterownik.

Użyj też tego narzędzia, ono powinno sobie poradzić ze sterownikami.

http://www.solvusoft.com/pl/download/dr … 0-2013.exe