Komunikat o nielegalnym systemie?

System oryginalny z MSDN a ostatnio mam z nim cyrki. Zaczęło się od spalenia karty sieciowej (w systemie była widoczna ale z błędem sprzętowym) i już był problem z normalną aktywacją - musiałem telefonicznie. Następna aktywacja była wymagana gdy wyłączyłem uszkodzoną kartę sieciową w biosie. I kolejna aktywacja telefoniczna. Kupiłem kartę sieciową na PCI i oczywiście kolejna aktywacja telefoniczna…

Tylko dziś musiałem 3x aktywować system telefonicznie (za każdym razem aktywacja przebiegała pomyślnie) bez zmian w sprzęcie a co najwyżej instalacja sterowników.

Teraz mam we właściwościach systemu obrazek z “zapytaj o ORYGINALNE oprogramowanie firmy Microsoft”. Już nawet przeinstalowałem system na nowo ale komunikat jest wciąż ten sam. Nie mam jak na razie wyskakujących komunikatów, że mój system iest nieoryginalny ale jednak jakby MS mi sugerował, że mam pirata. Przejmować się tym czy olać?

Ok to prościej - leg.jpg czy ten niebieski znaczek to informacja o tym, ze mam “nielegalny” system?

Nie.

W takim razie nie rozumiem czemu wcześniej go nie miałem. 

Identyfikator to nie klucz :wink: chyba, że idzie z niego klucz wyciągnąć :stuck_out_tongue:

Pokazywanie publicznie identyfikatora produktu nie jest zbyt roztropne.

A system masz legalny. 

Identyfikatora, przepraszam za przejęzyczenie :slight_smile: