Komunikat o zacięciu papieru Brother dcp j132w

Hej!

Zwracam się z prośbą do użytkowników tego forum o doradzenie mi co może być przyczyną ciągłego komunikatu o zacięciu się papieru w drukarce brother dcp j132w. Dodam, że oczywiście kilkakrotnie sprawdziłam czy owy papier nie utknął gdzieś w postaci choćby okruszka/ płatka i nigdzie nic takiego nie było. Drukarka jest nowiutka ale używam (używałam) zamienników tuszy co wyklucza oddanie jej na gwarancję, w dodatku została kupiona poprzez sklep internetowy. Próbowałam ją odinstalować i zainstalować od nowa- na próżno. Szukałam instrukcji budowy drukarki aby dowiedzieć się gdzie w niej jest czujnik zacięcia papieru by go bestialsko zakleić w ostateczności, ale takiej instrukcji nie znalazłam - instrukcja dostarczona w opakowaniu również nie dostarczyła rozwiązania. Próbowałam wielu dróg - google, znajomi i niestety nie mam skąd zaczerpnąć rozwiązania mojego problemu. Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam,

Agnieszka :slight_smile:

Używanie zamienników nie wpływa na ważność gwarancji - to przede wszystkim. Jeśli jednak chcesz uniknąć ewentualnych pytań ze strony niekompetentnej obsługi serwisu to oddaj drukarkę bez tuszy.

Problem zacięcia papieru u mnie występował raz z powodu złej jakości papieru (prawdopodobnie zbyt cienki), a drugim razem z powodu zabrudzonych rolek podających papier. Tak czy inaczej jeśli drukarka jest na gwarancji i wykluczysz problem nieodpowiedniego papieru to śmiało odeślij na gwarancje - od tego w końcu jest abyś sama w niej nie grzebała tylko zajął się tym ‘fachowiec’ :slight_smile: