Komunikat o zarażeniu baterii

Witam, co jakiś czas pokazuje mi się taki lub podobny komunikat… już sam nie wiem, czy mam czego się obawiać, czy to po prostu zwykła „reklama”, czy lepiej zrobić jakimś programem skan? Gdzieś kiedyś czytałem, że na androida nie ma wirusów. Ale im w tym prawdy? 

http://www39.wyslij-plik.pl/pokaz/812039—nezj.html

http://www34.wyslij-plik.pl/pokaz/812043—qb3i.html

Akumulator, jakby został zainfekowany i zniszczony, telefon byłby wyłączony i byś go nie włączył. Ściema. Kolejna reklama. 

Nie ma się co martwić. Wystarczy wyłączyć lub najw. zablokować adres by się później nie włączała. Bylebyś na nią nie klikał bo ściągniesz na tel. dodatkowe śmieci. 

Zignoruj, tak samo jak inne “infekcje” które otworzą ci się w necie to tylko naciąganie, abyś coś zainstalował, coś co nie robi nic oprócz wyświetlania reklam i spowalniania telefonu. Nigdy nie klikaj tego typu rzeczy, tylko wycofaj(co do infekcji, to strona w ciągu sekundy, jeżeli wogóle w jakkolwiek długim czasie,  nie zdołała by wykryć jakiegokolwiek zagrożenia)

Czy “reklama” wyświetla się bez względu na to  w jaki sposób  się łączysz z netem? Jeżeli np tylko w przepadku korzystania z jednego źródła WiFi możliwa jest infekcja routera (podmiana DNSów na szkodliwe).

Zwykła reklama w przeglądarce… Jeśli pobierzesz i zainstalujesz te aplikacje, o których tam jest napisane, dopiero wtedy będziesz miał telefon zainfekowany :slight_smile: Grunt to nie klikać w takie dziwne linki i nie sugerować się krzykliwymi komunikatami o “zagrożeniach”. Jak się chodzi po stronach dla dorosłych, albo jakichś dziwnych warezach, to bardzo często wyskakują podobne okienka. Zablokować to ciężko (bez roota na Androidzie się chyba nie da), najlepiej po prostu olewać.