Komunikat "Operating system not found" po włączeniu laptopa

Witam, jest to mój pierwszy wpis na tym forum i przepraszam za wszystkie ewentualne potknięcia:) posiadam laptopa IBM T43 z systemem Windows 7. Dzisiaj postanowiłam zrobić porządki na nim, ale kobieta jak to kobieta na sprzęcie się nie znam no i po zresetowaniu komputera po ekranie startowym IBM-a pojawił sie napis" DPTQK is compressed" oraz prośba o wciśnięcie ctrl+alt+delete

Wejdź z powrotem do BIOS-u i ustaw boot na HDD - jaki model dysku twardego posiadasz to raczej nikt Ci tak od razu nie powie…

Albo znajdź funkcję “load setup (Tu zamiast setup może pisać BIOS) defaults”, zatwierdź klawiszem F10, zapisz zmiany i podaj wynik działania jak do tej pory robiłaś.

BTW,: “DPTQK is compressed”? Dobrze spisałaś te duże literki? Może ktoś się z tym spotkał, ja pierwsze widzę/słyszę.

Po drugie, ustawiłaś system, aby startował tylko z napędu CD/DVD, Twoja “siódemka” jest po prostu niewidoczna.

Gdy nacisnęłam prośbę o przywrócenie poprzednich ustawień, laptop wrócil do punktu wejścia tj. “DPTQK is compressed” (tak to na pewno te litery jak będę miala możliwość wstawie zdjęcie).

Moje booty domyślnie wyglądają tak:

  1. USB FDD:

  2. Legacy Floppy Drivers

  3. ATAPI CD0:MATSHITADVD-RAM UJ-822S-(

  4. USB CD:

  5. IDE HDDO: HTS541060G9AT00-(PM)

  6. PCI LAN: MBA v7.7.5 Slot 0200

  7. -USB HDD

  8. IDE HDD1:

I te wylaczone z kolejności:

: IDE HDD2:

: ATAPI CD1:

O jakie “porządki” Ci chodzi? Co Ci się nie podoba w działaniu laptopa? Czy chcesz przeinstalować system operacyjny? Co się obecnie dzieje podczas zwykłego startu systemu? Czy system się w ogóle się uruchamia, czy start zatrzymuje się i z jakim komunikatem na ekranie?

Przez porządki rozumiem po prostu usunięcie kilku plików przy użyciu programu odkurzacz i skanowaniu dysku z zalegających tam resztek . Dzialania mające na celu zwolnienie nieco pamięci. Teraz po starcie laptopa pojawia się ekran powitalny IBM a potem Operating system not found. Potem juz nic sie nie dzieje. Chodzi mi o to żeby w ogóle uruchomić laptopa jako tako, nie przeszkadza mi instalowanie systemu od nowa ani tracenie wszystkich danych.

Wg mnie skompresowałaś dysk ale to moje przypuszczenie. Dobra masz płytę z systemem tak? Wrzuć płyt ę zbootuj i postaw system na nowo. Oczywiście w czasie instalacji format partycji.

 

http://www.trochetechniki.pl/Jak-zainstalowac-Windows-7.-Instruktaz-krok-po-kroku,t,1050,page,1.html

Masz boot menu pod F12 jak odpalasz kompa wciśnij F12 i jak się pokaże boot menu wybierz CD/DVD