Komunikat Out of Range na monitorze; częsty brak zasilania

Od pewnego czasu w swoim monitorze dostawałem komunikat (Out of signal) podczas pracy z komputerem, lecz po chwili obraz powracał później zaczęły się pojawiać poziome paski na środku ekranu o długości około 2,3 cm.Później doszedł napis (Out of Range) na ekranie podczas użytkowania komputera, a od pewnego czasu monitor żyję własnym życiem (prąd nie dopływa do monitora - kontrolka się nie świeci) Często na tą przypadłość pomaga uruchomienie komputera i wgranie Windowsa, a po chwili wyłączenie komputera włącznikiem na obudowie i, wtedy zaczyna dopływać prąd do monitora (kontrolka) Karta grafiki jest sprawna, gdyż na pożyczonym monitorze nie mam żadnych komunikatów.Szukałem w sieci, lecz nie spotkałem się z podobnymi objawami, więc może ktoś na tym forum udzieli mi porady.

Monitor, karta, zasilacz,inne.

Sprawdź kompa na innym monitorze lub monitor na innym kompie na początek.

Później karta grafiki.

Hej,

:arrow: A jaki to dokładnie monitor?

:arrow: Monitor jest podłączony go gniazdka czy czerpie zasilanie z zasilacza komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mój monitor, to Benq FP73G S monitor bierze prąd z gniazdka elektrycznego (listwa) Pożyczony monitor działa na starym kablu, na którym działał mój monitor.

Hej,

Czyli wina zasilacza raczej wyeliminowana. Najlepiej więc - tak jak pisał JNJN - sprawdzić monitor na innym sprzęcie. Jeśli objawy będą takie same, wniosek będzie jeden - uszkodzenie monitora i konieczna wymiana bądź serwisowanie; choć to ostatnie może być zupełnie nieopłacalne…

Pozdrawiam,

Dimatheus