Komunikat przy starcie systemu!? O co chodzi?


(Krzysztofnawrot) #1

Siemka. Włączam dziś kompa, pokazało się logo Asus'a, potem info o procu i pamięci i nagle... komunikat podajrze (nie wiem czy dokładnie tak napisze jak się wyświetliło, ale może domyślicie się o co chodzi :slight_smile: ) Brak pliku: BOOT.INI Rozruch z C:/WINDOWS/ chyba coś takiego. :slight_smile: Czy to szkodzi? Pokazał się ten komunikat na jakies 4-5 sekund, ale potem windows wystartował. Czy to coś poważnego? Jak temu zaradzić?


(Lordgargu) #2

hmmm z tego co wiem to ten pliczek jest wazny jak sie ma kilka systemow operacyjnych a pliczek ten (NIE JESTEM PEWIEN!!) ma za zadanie wyswietlania menu z wyborem systemu ktory chce sie odpalic. moim zdaniem to nic zlego. ale jesli Cie denerwuje ten komunikat to po prostu przegraj sobie od kogos ten pliczek z byle jakiego xp (byle na kompie nie bylo kilku systemow) i wszystko powinno grac.

Pozdrawiam


(Nowy10) #3

http://support.microsoft.com/kb/289022/pl

Jest to przykładowy domyślny plik Boot.ini z komputera z systemem Windows XP Professional.


(Krzysztofnawrot) #4

Ja mam windows'a XP Home Editon. Jesli tak to czy w linijce: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect zamiast "Microsoft Windows XP Professional" wpisuję "Microsoft Windows XP Home Edition" ?? Proszę o pomoc.


(Kpc21) #5

Nie ma znaczenia. To jest tylko nazwa pozycji w menu. Gdybyś miał kilka systemów, byłoby to ważne, żebyś wiedział co jest co. Jeśli masz 1 system i tak menu nie będzie ci się pokazywać. Dla pewności jeszcze możesz ustawić timeout na 0 (timeout=0).