Komunikat przy starcie systemu systemu

Przy starcie systemu pokazuje mi się komunikat:

“***Warning: Your Computer CPU Fan Fail ot speed to low*** You can also disable this warning message in SETUP” Wiem, że chodzi tu o mój wiatrak na procku i, że niby za słabo się kręci. Czy to coś poważnego?

Witaj komunikat pojawił się ostatnio samoistnie czy też zaglądałeś do bios-u???

Złączono Posta : 03.06.2007 (Nie) 21:41

generalnie problemów z chłodzeniem nie można lekceważyć sprawdź jaka jest temp na procku !!

jesli ta informacja jest prawdziwa to jest to cos powaznego bo Ci sie moze procek spalic czasami…

temperatura procka to 40-45*C. No tak wchodziłem do Bios’u gdy po raz pierwszy się ten komunikat pojawił i myślałem, że trzeba zwiększyć prędkość wentylatora na procku bo był standardowo ustawiony (po wymianie płyty głównej) na 600, więc najpierw zwiększyłem na 1200 a potem gdy komunikat nadal był dałem na 1600. Komunikat pojawia się od jakiś 10dni, tylko czasami, raz się pojawi a raz nie.

Wentylator nówka?

Może bios szybciej reaguje na czujnik niż wentylator się rozpędza

ta temp którą podajesz to jak najbardziej właściwe nie przejmował bym się strasznie ale monitowanie temp nie zaszkodzi

Daj reset biosu

Możliwe że źle rozpoznaje prędkość coolera

wentylator ma około 6-7 miechów, ale co miesiąc go czyszcze, więc nie jest brudny :slight_smile:

najważniejsza jest temp na procku a nie komunikat — denerwujący i być może deprymujący ale póki wskazania nie przekroczą 50 stopni nie zawracaj sobie głowy ---- pozdrawiam