Komunikat przy właczaniu komputera

witam.

Podczas właczania koimputera wyświetla mi sie komunikat o treści:

W czym problem?

Dodam, że komunikat wyświetla mi sie od czasu kiedy podłaczyłem pod wejście PWR wentylator do obudoway (podlaczylem go tam, gdzie był wentylator od procesora, aktualnie na jednym wejściu chodzą dwa wentylatory, poniewaz mialem przejsciowke)

To ten wentylator:

http://allegro.pl/item343255540_arctic_ … w_fv_.html

System uznaje, że masz problemy z chłodzeniem - wiatrak kręci się za wolno. Zwiększ obroty, albo wyłącz komunikat. Sprawdź temperatury. Ewantualnie pobór mocy wentylatorów jest zbyt duży - płyta nie wyrabia i nie dostają wystarczającego napięcia. Radziłbym: jedno wyjście - jeden wentylator.

Popieram. Możliwe że zasilacz nie wyrabia z zapodawaniem mocy.W końcu na pewno coś się odezwie…

Pytanie przy jakiej prędkości obrotowej płyta uznaje, że obroty są za wolne. Ten wentylator ma w opisie 600-2000RPM. Jeżeli Masz niską temperaturę to wolno się kręci. Przyspieszy, jak wzrośnie temperatura. Sprawdź to w normalnej pracy komputera. Jeżeli przy starcie będzie 600-1000 obrotów, to wydaje mi się, że Twoja płyta się odezwie. U mnie w płycie gigabtye mam ostrzeżenie w Windowsie, ale przestawiłem na 700 i jest wszystko OK. Wiatrak kręcił się 900RPM, a w ustawieniach było min 1000=alarm.

Tylko, że ten wentylator jest do obudowy, a ty Masz ostrzeżenie o CPU, odczytuje widocznie prędkość obrotową z tego wiatraka. Spróbuj zamienić w tej przejściówce wtyki od wentylatorów miejscami.