Komunikat Reboot and Select proper

Witam,

wymieniałam zasilacz i po podłączeniu wyskoczył mi komunikat Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot Device and press key.

Nie wiem co mam teraz zrobić, starałam sie wejść do biosa i zmienić napęd czy coś takiego ale wszystko zniknęło. W sensie w zakładce Boot jest tylko Boot Setings Configuration. Co dalej? Czy będę musiała wymienić dysk?

Sprawdź czy podłączyłaś zasilanie do dysku twardego lub czy się nie wypięła tasiemka łącząca dysk z płytą główną.

Sprawdziłam i mimo wszystko wyświetla się ten sam komunikat.

Możliwe że przełączyły ci się w biosie ustawienia dotyczące rozruchu,

poszukaj czegoś nazwanego “Boot order” w ustawieniach biosu i wybierz swój dysk twardy na którym masz system operacyjny

Nie wyświetla mi sie nic takiego 

To nie ma się wyswietlić, sama musisz to uruchomić,

W większości komputerów na samym poczatku jest napisane “Press [KEY] to enter setup”

albo coś analogicznego, może byc “ESC”, “F1”, “F8”, “F9” albo np “enter”

podczas uruchamiania komputera naciskaj caly czas ten przycisk, to przeniesie Cie do ustawień BIOS płyty głównej.

I w tym biosie znajdziesz to, o czym wspomniałem wcześniej.

 

Tu masz przykładowy ekran

Nie ma tego w Bios, wiem jak się do niego wchodzi.

Jaki masz model płyty głownej/laptopa?

Płyta główna to ASRock 930DE3/U3S3 R2.0

@zulowski do BIOSu wchodzimy F2 albo Delete.

Jak nie ma jak jest. Wejdź w BIOSie do menu BOOT i masz jak byk boot setting config. Wystarczy że ustawisz dwa pierwsze (pozostałe dwa na disable), 1st twardziel z systemem, 2nd napęd DVD. Jeśli masz więcej dysków twardych i nie możesz w 1st ustawić tego z systemem, to w Hard Disk Devices możesz ustawić dowolną kolejność w jakiej BIOS będzie je widział.

Więc staram się to jakiś naprawić. Zrobiłam parę zdjęć ale nie wiem co dalej, starałam się zrobić jak kazała ale coś nie poszło 

Hej,

To pokaż jeszcze zakładkę Main i Advanced.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

 

 

Już pokazuje

Hej,

To teraz jeszcze zakładka Advanced i pozycja Storage Configuration.

Pozdrawiam,

Proszę bardzo

Hej,

Wejdź w poszczególne pozycje - od IDE1 po SATAII_6 - czyli kliknij enterem i zobacz, czy nie ma tam automatycznego wykrywania sprzętu.

Pozdrawiam,

Wygląda to w ten sposób 

I co dalej? 

Już naprawione

Hej,

Ze screenów widać, że na żadnym kanale nie jest widoczny żaden dysk twardy. Pytanie czy wszystko dobrze w komputerze jest podłączone? Może do dysków nie jest podłączone zasilanie albo przewód sygnałowy SATA/ATA?

Mowa o screenach czy o problemie?

Pozdrawiam,

Już po problemie, okazało się że czerwony kabel który idzie z płyty głównej do dysku został źle podłączony.

Dziękuje wam wszystkim za pomoc moi drodzy.