Komunikat "Rozważ wymianę baterii" w laptopie Toshiba

Witam,

od około tygodnia posiadam problem z laptopem Toshiba C650D-10D, a mianowicie podczas jego pracy przy ikonie baterii pojawia się komunikat “Rozważ wymianę baterii” i czerwony krzyżyk. Pomimo tego komunikatu komputer na baterii wytrzymuje prawie tak samo długo jak przed pojawianiem się tego komunikatu. Wiem, że w Interneie znajduje się wiele tematów dotyczących tego problemu, ale niestety nic nie pomaga. Zaktualizowałem system Windows, ale niestety nic nie pomogło. Próbowałem także kalibrację baterii, ale również nic. Posiadam Laptop ma 2 lata, system operacyjny Windows 7 oraz BIOS w wersji 1.30 z 2010 roku. Czy aktualizacja BIOSu do aktualnej wersji rozwiąże problem? Komputer używam zgodnie z zaleceniami (rozładowuje baterię do końca a następnie ładuje ją). Dla ułatwienia dodaje screeny z programu BatteryMon http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/186 … 66416.html oraz raport diagnostyki wydajności zasilania http://www.wklejto.pl/139767. W razie potrzeby mogę dołączyć wykres wyładowania baterii. Z góry dziękuję za pomoc.

To normalne, że z coraz dłuższym czasem użytkowania laptopa spada wydajność baterii. Akumulatory tak mają. Zauważ na załączonym zrzucie z BatteryMon, że pojemność akumulatora zmniejszyła się z 4400 mAh do 1680 mAh. Sam znajduję się w takiej sytuacji z 4-letnim Asusem, który nie trzyma już tak długo jak kiedyś i żadne aktualizacje BIOSu tego nie zmienią. Pozostaje regeneracja ogniw lub zakup nowej baterii.

Co do komunikatu to odhacz go i po prostu miej świadomość, że nie popracujesz na baterii tak długo jak kiedyś.

Dzisiaj zauważyłem bardzo dziwną sytuację z moją baterią, a mianowicie komunikat nagle zniknął i poziom pełnego naładowania wzrósł do 2057 mAh. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak się stało, co mogło być powodem? Od wczoraj nic nie robiłem z baterią.

przemeks91 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.