Komunikat "...SansApi.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows" przy uruchamiania komputera i instalacji programów


(Madzik Lyszkowska) #1

Podczas uruchamiania komputera lub próby instalacji nowego programu pojawia się komunikat: Program C:\Windows\system32\SansApi.dll  nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. Zainstaluj oprogramowanie ponownie...

co mam zrobić żeby naprawić ten błąd , bardzo proszę o pomoc


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: http://forum.dobrepr...e-logi-t208287/

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Piesek64) #3

Coś myślę, że ten tytuł też nie przypasuje moderatorom.

 

Coś myślę, że ten tytuł wygląda zdecydowanie lepiej niż poprzedni, wystarczy go tylko trochę doprecyzować, co też uczyniłem.

rgabrysiak

 

Otwórz cmd jako administrator. Wpisz do niego sfc /scannow i enter. Czekaj, aż skan zostanie zakończony. Możesz zostać poproszony o włożenie płyty instalacyjnej Twojej Visty. SFC postara się naprawić pliki systemowe, które są uszkodzone. Jeśli wszystko jest OK, powinieneś zobaczyć komunikat ,,Windows resource protection did not find any integrity violations" (treść komunikatu z angielskiej wersji Windowsa). Po zakończeniu skanu zamknij konsolę systemu Windows i zrestartuj komputer. Jeśli komunikat o problemie z plikiem SansApi.dll zniknie, wszystko jest ok. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, kliknij na poniższy link.

http://support.microsoft.com/kb/936212

Dla pewności zrób skan antywirusem (nie, nie avastem).