Komunikat: "Scrollbar property out of range"

Za każdym uruchomienie komputera pojawia się okno z komunikatem “Scrollbar property out of range”. Jeśli nie nacisnę ok (okno znika) to kiedy nacisnę jakiś klawisz pojawia się kolejny komunikat (niestety nie pamiętam szczegółowo, ale pojawia się “access violation” i coś o “ADeck.exe”. To świadczy o problemie ze sterownikami do karty dźwiękowej? ), więc gdy zapomnę zamknąć okno to zdarza się, że mam naotwieranych kilkadziesiąt komunikatów i pozostaje klikać myszką aż do bólu palca:)

Co to jest i co z tym zrobić?

Informatyk z pracy mówi, że to nic groźnego – może i tak ale irytuje

Czy to może świadczyć o jakiejś infekcji?

Nie sądzę, by to miało jakikolwiek związek z wirusami.

To może być drugi problem, bo nie sądzę, by audio miało coś wspólnego z paskiem przewijania (“scrollbar”).

Na scrollbar powinno pomóc zwykłe Przywrócenie Systemu do jakiejś daty sprzed występowania problemu.

Natomiast na ten drugi problem (audio), to chyba sam sam się domyślasz.

jessi

choć młody już nie jestem to komputerowiec ze mnie początkujący więc niestety się nie domyślam - jeśli możesz mnie uświadomić to będę bardzo wdzięczny

Nie trzeba być komputerowcem, by domyślić się, że trzeba przeinstalować steroniki - o ile rzeczywiście jest z tym problem.

Bo ja nie jestem przekonana o tym, że audio “nawaliło”.

Ale to już nie jest temat do działu “wirusowego”.

jessi

mam dźwięk w głośnikach więc sterowniki działają.

fakt - jeżeli nie ma problemu z wirusami to powinienem przenieść wątek, ale to chyba nie możliwe.

tak czy owak dziękuję za rozwianie wątpliwości

ja naprawdę jestem amatorem i dla mnie te komunikaty to jak enigma