Komunikat - siec LAN

mam jeszcze jedno pytanie ponieważ pojawia mi się komunikat :

http://img91.imageshack.us/img91/6687/c … d01px1.jpg

co mam z tym zrobić ? i jak od początku skonfigurować sieć LAN XP - Vista…

korzystasz z hub’a switcha lub routera?

komputery są połączone zwykłym kablem siećiowym scrosowanym

adresy ip, maski podsieci i grupy robocze te same? polaczone 2 kompy czy wiecej?

bo laptop jest skonfigurowany pod sieć w akademiku czy jak dopisze tam te ip / maske podsieci to czy w akademiku bedzie dzialal dobrze ?

na laptopie mam w konfiguracji polaczenia sieciowego dwie wersje tcp/ip 4 i 6 ktora mam konfigurowac i wpisac tam ip …

?

czy na interfejsie przez który odbierasz Internet masz przypisany adres z puli 192.168.1.xyz ?

windows xp przy włączaniu udostępniania połączenia sieciowego przypisuje drugiemu intefrejsowi adresy właśnie z tej puli i może mu się nie podobać, że już na udostępnianym interfejsie jest ona użyta.

jeśli masz taki przypadek, to spróbuj zrobić tak:

  • ustaw sobie ręcznie na udostępnianym interfejsie cokolwiek innego, np 10.0.0.4 (Internet przestanie działać)

  • udostępnij to połączenie

  • zmień adresy IP w swojej wewnętrznej sieci na swoje ulubione, np 172.16.0.xyz

  • na koniec powróć do pierwotnej konfiguracji IP interfejsu z Internetem (Internet zacznie działać).

to może zróbmy to od początku … jak powinienem mieć skonfigurowane połączenie lokalne (mam jeszcze jakies polaczenie 1394) i jak Neostrada (internet ADLS taka mam ikone w sieciach ) w XP a potem w Viście jak …