Komunikat w BIOSie "The system intruded"

witam, mam problem…

otóż 3 dni temu podczas włączania kompa wyskoczył mi komunikat w BIOSie " THE SYSTEM INTRUDED, CHASSIS OPENED OR TEMPERED BEFORE PLEASE CHECK THE SYSTEM "

nie wiedziałem o co chodzi, dlatego wyszedłem z tego, gdy się zalogowałem zmieniła mi się godzina i data i nawet jak ustawię poprawną to przy następnym włączeniu zmienia się znów…

na dodatek przy włączaniu poczty, allegro wyświetla się komunikat : To połączenie jest niezaufane

nigdy nie miałem takiego problemu, nie wiem co to może być…

wiem, że były już takie tematy, ale nie mieli dodatkowych rzeczy…

aha, teraz przy włączeniu nie wyświetla mi się BIOS, tylko ten ekran co jest na początku co w prawym górnym rogu jest żółta gwiazdka a pod nią napis energy, czy jakoś tak i muszę nacisnąć F1 by przejść dalej, bo jest jakiś błąd…

pozdrawiam, liczę, że mi pomożecie…

nie wiem, czy to jakiś wirus czy coś?

Spróbuj zacząć od wymiany baterii podtrzymującej ustawienia BIOS. Szukaj okrągłej, płaskiej bateryjki ok 2 cm średnicy. Koszt zakupu nowej to kilka zł w dowolnym elektroniku. Komunikat o niezaufanym połączeniu ma związek z błędną datą systemową - certyfikaty do połączeń https mają określony zakres dat kiedy są ważne.

sajan11 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zalecane.

Chwilowo możesz sprawdzić Atomic Clock Sync 3.0

mam ten komunikat co mi się wyświetla, przy włączeniu, jak jest czarny ekran, szare napisy, w prawym, górnym rogu jest żółta gwiazdka z podpisem “energy”, sorki, nie wiem jak się to fachowo nazywa…

CMOS checksum error- default loaded

więc może to teraz bardziej pomoże…