Komunikat: "w komputerze brakuje pamięci",ale ustawienie pamięci wirtualnej nie pomaga

Zaczeło się to 3 dni temu. Mianowicie gdy przeglądałam coś w internecie, pojawił się taki o to komunikat:" W komputerze brakuje pamięci. Aby przywrócić ilość pamięci wystarczającą do poprawnego działania, zapisz plik, a następnie zamknij lub ponownie uruchom wszystkie otwarte programy." Z początku nie wiedziałam w ogóle o co chodzi. Sprawdziłam ile mam wolnej pamięci. Na dysku C 417G a na B 380 GB. Komunikat na początku nie pojawiał sie zbyt często, ale po kilku godzinach, pojawiał się co pare minut. Zaczęłam szukać, coś na ten temat. Wszędzie pisali o pamięci wirtualnej, więc postąpiłam tak jak tam pisali. Z początku było dobrze. Komunikaty nie pojawiały się, lecz na następny dzień znów się zaczęło. w Tym samym dniu zaktualizowałam sterowniki i znów było wszystko dobrze, lecz wczoraj wieczorem znowu te komunikaty zaczęły się pojawiać. Czy ktoś wie o co tu chodzi i jak to naprawić?
Dodam jeszcze, że posiadam windows 10
procesor intel core i5-4460
pamieć ram 4GB
typ systemu 64-bitowy

Sprawa jest zwykle dość prosta. Okienko “Pamięć wirtualna” i tam (dla dysku systemowego) Rozmiar niestandardowy, początkowy i maksymalny na tę samą wartość np. 3072 > OK. Zrestartować komputer.

Robiłam już tak, pomoglo tylko na pare godzin i znów jest tak samo…

Przecież napisałem! Ma być 3072/3072, a nie 1395/1395. Dotyczy to przypadku z RAM=4GB, więc popraw ustawienia i będzie OK. Dla RAM 4 GB wartości 1395/1395 są stanowczo za niskie dla pliku stronicowania i stąd ten cały problem.

1 polubienie

Teraz jest dobrze. Zobaczymy po paru godzinach czy też będzie ok.
Dzięki wielkie

Niestety, wczoraj wieczorem, komunikat znów się pojawił.
Co teraz?

To masz bardzo zasobożerne oprogramowanie :grinning: Ale nic, wobec tego zrób to samo co wczoraj, ale zwiększ wartości na 4096/4096. To wszystko.

to może być też problem z dyskiem systemowym.

niestety komunikat dalej jest…

na czym to polega i w jaki sposób to naprawic?

Gdy pokaże się taki komunikat o braku pamięci, to uruchom menadżera zadań i pokaż screen z procesów - ile zajmują.
Masz jakiś gigantyczny wyciek pamięci.

2 polubienia

ok, zastanawiam się, czy dodanie RAMu by pomogło?

Po co?
Najpierw diagnoza, potem leczenie.
Jak Ci się kolor moczu zmieni, to też sobie prewencyjnie doszyjesz dwie dodatkowe nerki? :slight_smile:

Nie wydziwiaj i nie gdybaj. RAMu masz sporo, ze stronicowaniem nieźle.
Masz temat o braku pamięci, więc pokaż procesy.

1 polubienie

Być może komuś się przyda dalsza część procesów w tle (chyba dwa dodatkowe 2 screeny i będzie całość, pomijając przeskakiwanie jakie może zajść).
Jeszcze jak używasz dodatków do chrome to może da się znaleźć nowsze lub mniej zasobożerne.

No i jasne - 2GB RAMu, to razem procesy chrome - dolicz updatery, do tego nigdy nie zwalnia się pamięć, bo w zaawansowanych ustawieniach chrome masz zaznaczone kontynuację procesu chrome w tle. To pozwala na szybsze uruchamianie przeglądarki, ale też pozwala na zapchanie pamięci.
Chrome, to krowa be.
Do tego avast muli, że hej. To terrorysta, spamer deweloper… ale ludzie mają i chwalą…
Siedzi w usługach i wiele go nie widać, bo także w procesach systemowych.
Acrobat w autostarcie - i masz cyrk w systemie.

Gdy uważasz, że te Twoje programy są warte następnych 4GB RAMu, to wiedz, że zjedzą Ci pamięć i może okazać się, że znowu będzie brakowało pamięci…

1 polubienie

Zakochałem się w Twojej wypowiedzi na temat AVASTA! :heart:

czyli co mam robic?