Komunikat "W komputerze brakuje pamięci"

Wyskakuje mi takie coś, pomimo że system ma jeszcze 2GB wolnej pamięci, podejrzewam że pojawienie się komunikatu zależy od procentowej ilości wolnej pamięci, nie da się tego gdzieś w rejestrze zmodyfikować, żeby wyskakiwało jak zostaje np. tylko 800MB?

http://imgur.com/KGwNu

pierwszy link w google.pl

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … y-problems

Tylko że jak pewnie zauważyłeś na skrinie tej pamięci nie brakuje, jest jeszcze 2126MB…

Jaki w momencie wystąpienia tego błędu jest rozmiar pliku wymiany ? U mojego kuzyna też był taki problem i się okazało, że plik wymiany miał 16 mb na C (na pozostałych dyskach wyłączony).

Ustaw pliki wymiany na kontrolowane przez system i powinno zniknąć po restarcie komputera.

0MB :stuck_out_tongue:

Ustawiłem na 4 giba, zobaczymy co z tego wyniknie.

Dodane 17.02.2012 (Pt) 13:40

Pomogło :smiley: , dzięki wszystkim za pomoc

 Jak ustawić te jakieś pliki wymiany na kontrolowane przez system??? Jestem w tym zielony. Pomoże ktoś?

Sadaj72 - Zasadą jest ustawienie pamięci stronicowania na określonym poziomie, czyli w tym przypadku 4GB rozmiar minimalny i 4GB rozmiar maksymalny. W ten sposób system ma szybszy dostęp do pamięci stronicowanej dlatego, że ustawienie na sztywno zapobiega fragmentacji pagefile.sys. Defragmentacja pagefile.sys jest bardzo trudna i często powstają błędy systemowe. Są programy, co to zrobią, tylko po co, skoro można ustawić, żeby się nie fragmentowało? Min 4GB, max 9GB, Ustaw, OK, restart i cacy. Ustawienie na windows, to jest dobre, ale krótko, bo pamięć się zwyczajnie zapycha.