Komunikat w Win 7 wymień baterię

Witam,

W komputerze HP Pavilion na którym w weekend zainstalowałem windowsa 7. Od tego momentu jak instalowałem office’a z płyty wyłączył się, bo miał pustą baterię. Od tego czasu pokazuje przy znaku baterii o taki komunikat: “Rozważ wymianę baterii”. JAk był windows XP nie było czegoś takiego trzymał na baterii 2 godziny. Jak mogę rozwiązać ten problem, aby to zniknęło?

PS: Nie wiem ile teraz trzyma bo instalowałem system 0,5 tygodnia temu, chodzi mi o to żeby to idiotyczne ostrzeżenie zniknęło, ale ciekaw też jestem dlaczego tak się dzieje

Przeczytaj ten wątek i wszystko będzie dla Ciebie “jaśniejsze”: problemy-bateria-lap-windows7-t379326.html

http://kopalniawiedzy.pl/Windows-7-bate … -9626.html

Może to to, skoro inny system trzyma o wiele dłużej?

“Napisz ile lat ma twój laptop.” :slight_smile: spoko,nie skomentuję tego…

Win7 ma też identyczny problem min. z Acerami…nie ma tragedii

OT -> KOSZ

Ten program powinien wydłużyć czas pracy baterii na laptopie, lecz nie wiem czy w ogóle on zadziała na nowym systemie Windows 7.Program nazywa się “Battery Doubler”

"Program doceni każdy użytkownik komputera przenośnego, który często pracuje korzystając z wbudowanego akumulatora.

Battery Doubler, to nie czarodziej. Program podczas pracy głównego trybu wyszukuje co w danej chwili nie jest używane i wyłącza to, np. porty USB, dzięki czemu oszczędza energię baterii. Oprócz tego konfiguruje system w taki sposób, by użycie akumulatora było mniejsze a ładowanie krótsze.

Użytkownik może skonfigurować wydajność pracy baterii (w zakładce Autonomy). Dostępne są tryby:

* Maximum autonomy - program będzie ograniczał użycie procesora do minimum, zmniejszy pobór prądu dysku twardego i zmniejszy moc dla wyświetlacza (o 50%).

* Balance - program nakaże używać niższych prędkości napędom CD i DVD i wyłączy dysk twardy kiedy pojawi się do tego odpowiedni moment jednak nie będzie zwalniał pracy procesora

* Maximum performance - program w tym trybie będzie działał w celu osiągania większej wydajności pracy a nie tylko w celu oszczędzania baterii.

Jeżeli masz mało czasu i chcesz szybciej naładować akumulator wystarczy w głownym oknie programu uruchomić “Enable turbo charge”. Czas ładowania powinien się skrócić mniej więcej o kilkanaście, kilkadziesiąt minut (zależy od pojemności).

Program dysponuje także dwoma kreatorami, które pozwalają na rekalibrację akumulatora (przydatne w zwiększaniu wydajności jeżeli korzysta się z akumulatora często nie dbając o pełne załadowanie i rozładowanie baterii) oraz określenie o ile może wzrosnąć wydajność baterii po użyciu programu.

W dodatkowych opcjach można także:

* zmniejszyć prędkość obrotową dysku

* ograniczyć użycie prądu przez wyświetlacz

* obniżyć prędkość pracy napędów CD / DVD

* zredukować prędkość procesora."

battery_doubler_20080415.gif

Ja mam to samo :frowning: Pochodzi 30 min i koniec na DELL inspirion 1520 ;/

djzon , To i tak nie załatwia tego problemu występującego w Win7 - przeczytaj link z mojego posta powyżej.

Na jakim ogniwie w ogóle masz baterię? Jeśli litowo-polimerową to z tego zdania wnioskuję,

że rozładowałeś całkowicie baterię, przez co mogłeś ją po prostu uwalić, ponieważ tego typu baterii w żadnym wypadku nie powinno się rozładowywać do końca, gdyż może to skutkować właśnie “śmiercią” akumulatora. Sprawdź na dowolnym innym systemie czy problem również się pojawia, jeśli nie to wina leży po stronie Windows 7.

Pozdrawiam!

MA niecałe 2 lata, i myślę że to ostrzeżenie jest fałszywe ;d

Dodane 03.02.2010 (Śr) 19:27

Nie chodzi mi o to żeby wydłużyć mu czas, tylko żeby wyłączyć to idiotyczne ostrzeżenie :smiley: