Komunikat webserv 2 jak rozwiązać problem


(Kurss1005) #1

WEBSERU MONITOR –Konsola informacyjna

==================================

Podczas uruchamiania Apache napotkano następujący błąd:

Tylko jedno użycie każdego adresu gniazda (protok~|/ adres sieciowy/port> jest normalnie dozwolone. :make _sock; could not bind to address 0.0.0.0:80

no listening sockets available, shutting down

Unable to open logs.

===============

Pomoc techniczna :

http://forum.webserv.pl

Aby kontynuować ,naciśnij dowolny klawisz. - Naciskam i mam komunikat o nie uruchomieniu się serwera.

Mam WIN XP HE SP 3


(Venger) #2

Bo port na którym pracuje Apache jest zajęty co widać po komunikacie. Wyłącz Skype GG i inne programy i sprawdź. Jeśli się wówczas uruchomi to poszukaj w ustawieniach tych programów. Ze Skypem na przykład to znany problem i łatwo sobie poradzić.

http://webserv.pl/?page=faq


(Kurss1005) #3

Ponieważ działo się to sporadycznie to spanikowałam, ale faktycznie jak wyłączyłam Skype i GG to poszlo.Tylko zamało wiedzy, aby to skojarzyć. Mam serwer na kompie a jak udostępnić innym to co na nim jest? Jaki adres podać ?


(Venger) #4

NIE musisz wyłączać Skype wystarczy w opcjach jego odptaszyć używanie zapasowego portu. Jest to opisane na stronie którą podałem.

Co do udostępnienia - masz zewnętrzny IP ???


(athei) #5

Najpierw to http://so.pwn.pl/ i popraw błędy ...

Podaj im swój adres IP(start/uruchom/ wpisz cmd [enter] wpisz ipconfig [enter] i tam będzie). Jeśli masz zewnętrzne IP to ludzie z zewnątrz wejdą na serwa, jeśli masz IP prywatne to lipa. Jakie to adresy prywatne http://www.tech-portal.pl/content/view/26/38/.

Pamiętaj, żeby w apache/bin/httpd.conf odblokować dostęp czyli

Order Allow, Deny

Allow from all


(Kurss1005) #6

Jak uruchamiam Webserv a pootem Skype to wszystko chodzi. Po wpisaniu w uruchom "cmd" i ipconfig wyswietla mi IP , ale wcale nie wiem czy stały bo korzystam z Neostrady.

-- Dodane 20.08.2009 (Cz) 0:59 --

Jak się do tego dostać?

Poprawiłam, dzięki za zwrócenie uwagi.


(Venger) #7

W Skype: Ustawienia -> Zaawansowane -> Połączenie - "Użyj portów 80 oraz 443 jako alternatywnych dla przychodzących połączeń" - odznaczamy

i będzie działać

Masz neostradę to masz zewnętrzny IP (no chyba że leci przez router jakiś wówczas przekierowanie portów - Neostrada przez USB jest wpięta czy inaczej?) ale jest ono zmienne więc musiałbyś za każdym razem podawać kolegom to zmieniające się IP. Prościej więc będzie skorzystać z jakiegoś NOIP lub DYN DNS.

http://no-ip.pl/poco.php

Ale coś mi się kojarzy że WebServ ma już klienta NOIP ino przy instalacji się zaptasza aby zainstalować więc jak nie zrobiłeś tego to trza będzie w opcjach w panelu WebServa poszukać i konto na NOIp założyć.

Poczytaj se parę wątków tutaj - masz tam wystarczającą ilość informacji jak sądzę...

http://forum.webserv.pl/viewforum.php?f ... 78a2063de1