Komunikat "YOUR COMPUTER IS INFECTED"


(Daichi) #1

Witam wczoraj na komputer wskoczył mi jakiś chory wirus... wyłączył tapete i w trayu bylo "YOUR COMPUTER IS INFECTED" i taki czerwony krzyzyk... jakos sie wyzbieralem z tej sytuacji ( DZIĘKI TEMU) przy okazji dalem MEGA DOKLADNY skan systemu razem e skanowaniem archiwów w avast-cie robil sie chyba z 2-3h ale poznajdowal jakies tam viry.... to dalem im kwarantanne i juz jest spx... ale jak wlaczam komputer to mam ten windowsowy trwa ładownie systemu.. I WSYZSTKO STOI O_O nic sie nie robi :confused: i trzeba go na twardo resetowac zeby potem bylo odrazu ZAPRASZAMY i komputer sie włącza... a drugim problemem jest to ze przy komputerze ciagle ale to ciagle swieci mi sie dioda ze komputer pracuje... nawet jak wylacze WSZYSTKIE programy w tray,wszedzie i nie ruszam myszka... przy okazji komputer mi niezle laguje czasami... przy rownierz powyłanczanych all programach poza firefoxem... ale nigdy tak nie bylo :frowning: :frowning: bardzo prosze o pomoc !!

Log z silentRunners

Log z HijackThis

raport z SmitFraudFix


(Monczkin) #2

Daichi proszę zmienić tytuł na konkretny.


(adam9870) #3

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\system32\adirss.exe

C:\WINDOWS\system32\lnwin.exe

C:\WINDOWS\system32\a3dxq.dll

C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, ale dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Usuń wpisy HJT jeśli będą.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.


(Daichi) #4

LOG Z HJT

LOG Z SILENT RUNNERS


(adam9870) #5

Już jest Ok.

Możesz przejrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.


(Asterisk) #6

Reszta została skasowana

Potraktuj to jako ostrzeżenie

Przypominam - logi sprawdzamy w całości albo wcale

Wybór należy do Ciebie - konsekwencje również