Komunikat z Chrome "Nowa aplikacja działająca w tle została dodana" po uruchomieniu systemu

Witam.

Jakiś czas temu przeglądarka Chrome zaktualizowała mi się do wersji 77, od tamtego momentu notorycznie po uruchomieniu systemu dostaję komunikat, że:

GG Plugin mam zainstalowany od wielu lat, gdyby ktoś sobie o mnie przypomniał zza światów, do tej pory działało to sobie w tle i nie denerwowało swoim działaniem, ale od kilkunastu dni na dzień dobry wita mnie ten komunikat i mocno mnie drzaźni, bo nie mogę z tym nic zrobić. Kliknięcie w to nie powoduje nic. Zamknięcie czy zrobienie z tym cokolwiek spowoduje, że przy najbliższym uruchomieniu komputera komunikat wróci.

Co zrobić aby ten denerwujący komunikat zabić, aby nie pojawiał się już ani razu przy okazji nie wyłączając powiadomień z GG o nowej wiadomości czy też całkowicie powiadomień z Chrome z windowsowych powiadomień?

Musisz wyłączyć tę opcję.

Hmm… tylko co to jest za rozwiązanie? Na zdrowy rozum to ta aplikacja powinna działać w tle po zamknięciu przeglądarki (co robiła i nadal robi), a tym sposobem wyłączam jej pewną funkcjonalność działania w tle ale dzięki temu komunikat zniknie, ale czy aby na pewno jest to rozwiązanie mojego problemu? Hmm…

  1. Blokujesz działanie w tle - Chrome nie wysyła wewnętrznych powiadomień. Powiadomienia działają domyślnie włączone dla stron.
  2. Blokujesz wszystkie powiadomienia, ale zezwalasz na niektóre. Nadal Chrome wysyła powiadomienia Push ponieważ nie ma możliwości blokady wewnętrznych powiadomień Push z chrome://
  3. Masz cały czas aktywny tryb uśpienia powiadomień w Windows 10. (co jest radykalne)