Komunikat: "Za mało pamięci aby zakończyc te operację

Witam,

Po przeinstalowaniu Windows-a (Home) podczas używania rejestratora dźwięku, gdy nacisnę nagrywaj i później zastopuje, wyskakuje taki komunikat:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/915 … fc3e0.html

O pamięć ram pewnie nie chodzi, ponieważ mam jej 3 GB. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

Prowadzi do fotosik.pl a nie do screena :wink:

Już poprawiłem.

Zamknij wszystkie niepotrzebne programy i sprubuj ponownie :smiley:

Dalej tak samo.

ctrl+alt+delete > Procesy

Ustawiasz sobie procesy według największego pobory mocy procka i niektóre procesy wyłącz które nie zagrożą bezpieczeństwu i stabilności windy.

Tak na przyszlość, jak ci sie komp muli Start>Uruchom wpisujesz msconfig

Pojawi się okienko, pod warunkiem, ze firewall ci nie zablokował czegoś i potem wchodzisz w zakładkę Uruchamianie i odznaczasz te programu które, nie muszą się uruchomić przy starcie windy. Odznacza tylko te podpisane, procesy zostaw. To wszystko.

Ale zużycie pamięci oscyluje w granicach 15%. Więc nie ma prawa brakować pamięci. System się nie muli, wszystko chodzi bardzo dobrze. Tylko ten komunikat. Nawet przeskanowałem system antywirusem NOD32, sprawdziłem logi i wszystko w porządku.

Narzędzie Rejestrator dźwięku jest bardzo prymitywnym programem i niespecjalnie nadaje się do czegokolwiek więcej niż nagranie 30 sekund dźwięku. To po pierwsze. A co do błędu - nagrywaj [*] w którymś z formatów PCM, czyli tak aby plikiem wyjściowym był nieskompresowany wav. Konwersję i/lub kompresję musisz wykonać jakimś innym programem.

[*] - czyli - Plik -> Właściwości -> Konwertuj teraz ->

fff4051d7b277b86m.png

Tak prawdę powiedziawszy nie używam rejestratora, jedynie do sprawdzania czy mikrofon działa. Tylko zastanawia mnie przyczyna tego błędu i czym to jest spowodowane. A w ustawieniach jest nagrywanie formatem PCM i dalej tak samo.