Komunikat ZDARZENIE SMART

(bombel.od.r) #1

Witam. Od czasu podłączenia dysku do Medion Akoya, win 7 64 bit. wyskakuje błąd z Technologia pamięci Intel Rapid.
Jak to usunąć? Dołączam zrzut.

Dzięki za odpowiedzi

(1niez) #2

Masz problem ze SMART dysku. Użyj tego programu aby sprawdzić SMART. Wstaw screeny tutaj i zaraz się dowiemy dokładnie co i jak.

(bombel.od.r) #3

czy cos mam naciskac w tych ustawieniach? bo to samo wyskoczyło po instalacji.

(sensu) #4

Już nie musisz tu nic ustawiać. Na screenie widać błędy w C5. Co do 01 to nie wiem czy to nie jest czasem jakiś fałszywy alarm, bo Seagate słynie z dużych wartości w tym parametrze i przeważnie są one ignorowane przez program, a u Ciebie jednak z jakiegoś powodu jest inaczej.
Na Twoim miejscu pokazałbym screen z health i error scan w HDtune.
A jeśli trzymasz na dysku ważne dane to rozejrzałbym się za nowym.

(bombel.od.r) #5

mam pobrac ten program?

(sensu) #6

Ten http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe - nowszy, wersja 15 dniowa http://storage.programosy.pl/portable/Portable%20HDTune.zip - starszy, darmowy, portable

Nie ma większego znaczenia, który wybierzesz. Nowy jest niby lepszy i wykrywa więcej dysków.

(sensu) #7

Teraz się dopatrzyłem, że w C8 też masz błędy.

(bombel.od.r) #8

dodaję tylko health bo od 47 minut na tym error scan mam dopiero 2%

(sensu) #9

Tu też 01 na czerwono, widocznie jednak w tym modelu tak nie powinno być. Skoro masz dopiero 2% to wyjątkowo wolno musi pracować. Zrób benchmark z ciekawości.

(bombel.od.r) #10

Jakiś błąd wyskakuje po kilku sekundach

(sensu) #11

Więc szkoda się męczyć na tym powolnym złomie. Pomyśl o nowym dysku.

(bombel.od.r) #12

a z czego wyniknął taki błąd? dyski jakieś jeszcze mam ale tego troche szkoda bo on ma 1000gb

(sensu) #13

1000 GB to jedyna zaleta tego dysku.
Awaria wynika marnej jakości podstawowych wersji dysków tej marki.

(bombel.od.r) #14

a jak wrzuce dysk z mojego dawnego asusa to jak podmienic stery?

(bachus) #15

Skolnuj uszkodzony dysk na nowy nośnik.

(bombel.od.r) #16

gdzies znajde info jak to zrobic? bo na tamtym z asusa mam dane, i na tym obecnym uszkodzonym też mam. wolałabym zachować wszystkie dane i zrzucić je na asusa a potem tamten dysk wsadzic do tego laptopa co go teraz używam, mam możliwosc wsadzenia tutaj dwoch dyskow.

(bachus) #17

Przyda się trzeci dysk.