Komunikat ZDARZENIE SMART

Witam. Od czasu podłączenia dysku do Medion Akoya, win 7 64 bit. wyskakuje błąd z Technologia pamięci Intel Rapid.
Jak to usunąć? Dołączam zrzut.


Dzięki za odpowiedzi

Masz problem ze SMART dysku. Użyj tego programu aby sprawdzić SMART. Wstaw screeny tutaj i zaraz się dowiemy dokładnie co i jak.

czy cos mam naciskac w tych ustawieniach? bo to samo wyskoczyło po instalacji.

Już nie musisz tu nic ustawiać. Na screenie widać błędy w C5. Co do 01 to nie wiem czy to nie jest czasem jakiś fałszywy alarm, bo Seagate słynie z dużych wartości w tym parametrze i przeważnie są one ignorowane przez program, a u Ciebie jednak z jakiegoś powodu jest inaczej.
Na Twoim miejscu pokazałbym screen z health i error scan w HDtune.
A jeśli trzymasz na dysku ważne dane to rozejrzałbym się za nowym.

mam pobrac ten program?

Ten http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe - nowszy, wersja 15 dniowa http://storage.programosy.pl/portable/Portable%20HDTune.zip - starszy, darmowy, portable

Nie ma większego znaczenia, który wybierzesz. Nowy jest niby lepszy i wykrywa więcej dysków.

Teraz się dopatrzyłem, że w C8 też masz błędy.

dodaję tylko health bo od 47 minut na tym error scan mam dopiero 2%

Tu też 01 na czerwono, widocznie jednak w tym modelu tak nie powinno być. Skoro masz dopiero 2% to wyjątkowo wolno musi pracować. Zrób benchmark z ciekawości.

Jakiś błąd wyskakuje po kilku sekundach

Więc szkoda się męczyć na tym powolnym złomie. Pomyśl o nowym dysku.

a z czego wyniknął taki błąd? dyski jakieś jeszcze mam ale tego troche szkoda bo on ma 1000gb

1000 GB to jedyna zaleta tego dysku.
Awaria wynika marnej jakości podstawowych wersji dysków tej marki.

a jak wrzuce dysk z mojego dawnego asusa to jak podmienic stery?

Skolnuj uszkodzony dysk na nowy nośnik.

gdzies znajde info jak to zrobic? bo na tamtym z asusa mam dane, i na tym obecnym uszkodzonym też mam. wolałabym zachować wszystkie dane i zrzucić je na asusa a potem tamten dysk wsadzic do tego laptopa co go teraz używam, mam możliwosc wsadzenia tutaj dwoch dyskow.

Przyda się trzeci dysk.