Komunikator ale który

AQQ to obecnie najlepszy komunikator :spoko:

Z użytkownikami GG polemizował nie będę, bo to podobna zatwardzałość jak w przypadku IE :), ale w przypadku AQQ jest inaczej. AQQ jest znakomitym komunikatorem, bardzo mi się spodobał, ale mosiada jeden, jedyny malutki bug, który obrzydził mi jego używanie - mianowicie nie wyświetla prawidłowo dostępnych osób sieci GG po zalogowaniu… I jeszcze okno rozmowy jest bardzo pamięciożerne… Gdyby nie to, zostawiłbym Tlena i przesiadł się na AQQ… :wink:

Pierwsze , czy instalowales AQQ 1.3 Build 306 czy jakąś starszą wersję?

Dwa , AQQ jest komunikatorem ktory zjada bardzo mało pamięci RAM (u mnie waha się to w granicy 3-4 MB pamięci RAM)

Trzy , u mnie wyświetla poprawnie kontakty z aqq, gg, icq, tlen, wpk

Cztery , niedługo kolejna aktualizacja AQQ 8)

Dowód: http://www.aqq.amnezja.org/index.php?op … 1&Itemid=1

Msn Messenger Wszystko w jednym-możliwości:

-rozmowa pisana

-głosowa

-granie

-wymiana plików

-bezpieczny

-fajne bajerki

Lub Miranda

-opsługuje wiele komunikatorów

-fajne emotinki

AQQ

Klient:

  • Komunikacja z: Gadu-Gadu, Tlen, WP Kontakt, ICQ

  • Funkcjonalność

  • Multimedialność

  • Kolorowe opisy (z emotkami)

  • Małe zużycie pamięci RAM (3-4 MB)

  • Szybkość i niezawodność

  • Rozmowa Głosowa

  • Wideokonferencja

  • Wymiana plików (p2p)

  • Bezpieczny

  • Czaty

  • Masa dodatków (wtyczek, emotek, styli, ikonek, tunes)

Społeczność:

www.AQQ.Amnezja.org

Forum MyPortal

Enjoy! :spoko:

Wg. mnie, to Tlen miał najwięcej “ptaszków”… :smiley:

Jak to wyliczyłeś? [Aha, jeszcze chciałem zaznaczyć, że w komputerze mamy nie tylko pamięć RAM…]

Okno rozmowy AQQ pojawia się na ekranie 1-2 sec. dłużej niż Tlena na moim Celeronku 533 MHz… Dla mnie to ważne…

Kontakty GG po moim zalogowaniu do sieci pozostawały niedostępne(a nie były takie), tylko te, które przyszły po mnie były dostępne… Może już to nareperowano, nie wiem, bardzo by mnie to cieszyło, bo ty był główny argument porzucenia AQQ…

Do Tlena jest więcej, zapewniam (vide test na Amnezji)

Już niedługo nowe GG… I co z tego…? :roll:

Społeczność Tlen.pl

dobra chłopcy, widze ze mój temat jest powodem do kłutni, zaznaczam jako komunikatora będe nadal uzywał gg, jako telefonu onetskype a dodatkowo tlena, dziekuje za wszelkie wypowiedzi a admina lub moderatora prosze o zamkniecie tematu, po pierwsze dlatego że wszystko już wyjasnione. po drugie nie chce by mój temat byl powodem do kłutni

Hehe, zwolennicy Gadul-Gadulca! Dziś nastąpił kolejny pad servera waszego wspaniałego komunikatora…! Nawracajcie się na Tlena!! :lol: :lol:

Czy ja się kłuce? Poprostu wystawilem kontrargumenty :slight_smile:

AQQ :spoko:

Ej, skomentuj MOJE kontrargumenty, bu już wyślałem, że skapitulowałeś :slight_smile: A podadamy o tym na Gadu-Gadu :smiley: :smiley:

Co do AQQ to zgodze się Pustelnik iem, mam z nim te same problemy. Co do kontaktów to to już rzeczywiście “nareperowano”, ale pamięcożerny pozostał. Niewiem co to jest bo na wszsytkich testach wychodzi, że nie jest zasobożerny, ale u mie jest! :o

Tylko zamiast tlena (bo mnie wkurzały reklamy w nim i ostatnio coś mi się nie chciał łaczyć z siecą GG) używam K ONNEKTA - jest szybki mały, co prawda niema tyle wtyczek, skórek co tlen i AQQ ale obsługuje GG, jabber i tlena (czekam na ICQ) i mi wystarcza.

Konnekta też testowałem, nawet zostawiłem go sobie na dysku, jako jedynego po za Tlenem :-), ale nie spodobało mi się jego okno rozmowy, więc znów powróciłem do starego, sprawdzonego Tlena (oczywiście, with very many plugins :D)

co mnie już powoli zaczyna dobijać :lol:

cały czas cos sie z tym gg dzieje

przechodze na tlena, własnie go zainstalowałem i powiem ze jest ok

tylko jedno mnie dziwi i cos jest z tym nie tak, loguje się normalnie na wszystkie usługi tlena i jest ok, wchodze w zakładke poczta, i nagle prosi mnie o podanie hasła, dobra podaje i za kazym razem pisze ze nieprawidłowe hasło podaje , hmm co jest nie tak??

hasła nie zmieniałem

Po pierwsze - Zainstaluj pakiet wtyczek TlenPlus

Po drugie - rozumiem, że przy normalnym kożystaniu z samego komunikatora nie wyskakuje prośba o podanie hasła?

A ze strony na wpisywane hasło możesz się zalogować???

jak wchodze na stronke tlena i chce sprawdzić mejla to podaje identyczne dane jak te w komunikatorze i loguje się bez problemu tylko w komunikatorze dziwnie mam bo nie moge sie zalogować :frowning:

co to za wtyczki i do czego służą??

nie, i normalnie kozystam ze wszytskiego prócz poczty, dzwoniłem przez tlenofona i jest ok, wchodze na swoje konto i tez jest ok, tylko mejl w komunikatorze cos nie tak działa , dlaczego? jaka może byc przyczyna??

AntyPriv - Wtyczka daje możliwość ignorowania wiadomości, które przychodzą do Nas na Tlen.Czatach.

 AntySyf - Plug-in antyłańcuszkowy.

 Arctool - Wyszukuje i filtruje zawartość archiwum.

 Bk - Usuwa reklamy z komunikatora. Proszę pamiętać że używając tego pluginu łamiesz regilamin O2!!

 Bkp - Plugin służy do robienia kopii zapasowych wszystkich rozmów, wiadomości i sms'ów.

 Blogus - Wtyczka umożliwia swoim blogiem (na Blogus.pl) nie uruchamiając swojej przeglądarki internetowej. 

 Board - Umożliwia rysowanie między użytkownikami Tlena.

 Bsn - Umożliwia stworzenie opisów wielo linijkowych za pomocą "\n".

 Cenzurek - Cenzoruje wypowiedzi wulgarnych znajomych.

 Cfilter - Filtr dyskotekowej konferencji.

 Chat Status - Wtyczka, która po wpisaniu odpowiedniej komendy w oknie rozmowy zmieni nasz stan wraz z opisem. (ęłęó/STAN OPIS, W miejsce STAN: DND, AWAY, XA, ONLINE, OFFLINE, INVISIBLE, w miejce OPIS wstawiamy własny tekst.)

 CryptoPGP - umozliwia szyfrowanie rozmowy pomiędzy uczestnikami. Obsługiwany jest wyłącznie protokół Tlen, wtyczka nie obsługuje GG. 

 Dcpy - Umożliwia skopiowanie informacji o kontakcie do schowka.

 Dowcip dnia - Jak sam nazwa wskazuje plugin wyświetla nam codzinnie jakiś dowcip.

 Doza Kultury - Zawsze świeże wieści z kultury (myzyki, filmu, teatru, książki...).

 e-Gazetka - Wtyczka przy starcie tlena pokazuje okienko z newsami ze świata komputerów. Informacje pobierane są z eGospodarka.pl

 Evn - Plugin pozwala każdemu kontaktowi przypisać indywidualne dźwięki do kliku typowych zdarzeń (wiadomość, pojawianie się, wyjście itd.) oraz włączyć powiadomienia o tych zdarzeniach w formie okienek (chmurek).

 Extlink - Otwiera linki http w domyślnej przeglądarce internetowej.

 Flea - Umożliwia ukrywanie się przed wybranymi osobami na GG.

 Go2gle - Wyszukiwarka Google, słowniki, oraz encyklopedię (onet.pl), oraz możliwość otwarcia linka URL z opisu innego użytkownika.

 HaO - Plugin zapamiętuje 15 ostatnio ustawianych opisów i daje możliwość ponownego ich ustawienia. 

 Image - Plugin sluży do wyświetlania obrazków (z linków do nich) w oknie rozmowy. Obsługuje formaty: gif, jpg, bmp. Plugin pokaże obrazek jeżeli w wiadomości jest wyłacznie link do niego, bez innej treści.

 KillDaGG - Plug in usuwa ikonkę GG z tray'a i zabezpiecza ikonkę tlena przed zniknięciem po zawiszeniu się Explorera.

 Koło - Popularna gra w kółko i krzyżyk.

 Lustereczko - Plug-in automatycznie wysyłający wiadomości, służy do ignorowania rozmówcy

 Magnetic - Przyciąga nasz komunikator do krawędzi ekranu.

 Mailnotfication - Plug-in pozwalający na sprawdzaniu poczty z innych kont niż nasz login w komunikatorze.

 MTL_PLUS - (nie jest pluginem!) możliwe jest uruchomienie maksymalnie 3 kopii komunikatora jednocześnie. (Radzimy ustawić sobie różne skórki :P)

 Myself - Pozwala na dodanie samych siebie do komunikatora i podglądu opisów i statusów.

 Negyxo - Plugin, który po skonfigurowaniu powiadamia na tlen.czaty o pojawienu się osoby z listy znajomych, wypowiedzeniu przez użytkownika słowa kluczowego, wyświetla ostrzeżenia o pisaniu za dużą/za małą czcionką.

 Nowplaying - Umożliwia automatyczne ustawienie opisu z Winamp'a.

 Pagoda - Plugin potrafiący pokazać nam aktualną i przyszła prognozę pogody.

 Paplus - Doskonały zarządca archiwum, posiada wiele funkcji a także statystyki.

 Peace Keeper - Plugin jest botem, który ma za zadanie banować osoby używające wulgarnych słów lub za dużej czcionki w pokoju w którym mamy status administratora.

 Pikczer - Plugin sluży do przesyłania obrazków w oknie rozmowy tlena i gg.

 Pogoda - Plug-in wyświetlający aktualną pogodę w zdefiniowanym przez nas mieście.

 Ppft - Przesyłanie plików oraz obrazków Tlen <-> GG

 RadioN i RadioS - Umożliwiają słuchanie polskich stacji radiowych za pomocą WMP 9.

 Remider - Wtyczka pozwala zdefiniować date pojawienia się wcześniej ustalonej przez nas informacji. 

 RespiratoR - Sprawi, że Tlen wyręczy nas w czytaniu i sam będzie nam czytał kolejne wypowiedzi.

 Restart - Umożliwia wykonanie restertu komunikatora po przez menu.

 Sban - plugin umożliwiający banowanie na Tlen.Czaty.

 Sbot - Wtyczka to bot dla Tlen.Czaty. Umożliwia: upominanie jeśli rozmiar czcionki zostanie przekroczony, kopie za pisanie białą czcionką, banuje za bluzgi oraz SPAM, wita oraz żegna, śmieje się razem z czatowiczami, podaje datę i czas.

 Sekretarka - Podczas naszej nie obecności odpowiada wcześniej ustalonym tekstem.

 Shell - Plugin umożliwia zdalne wykonywanie poleceń na komputerze na którym jest zainstalowany plugin. Osoba wysyłająca polecenia nie musi go posiadać.

 SkannerAV - Skaner antywirusowy dle Tlena.

 Skrypcik - umożliwia ona obróbkę wiadomości odbieranych i wychodzących, zmianę ich treści, przesyłanie do osób trzecich, modyfikowanie, blokowanie dalszego.

 Sswk - Szybkie szukanie w kontaktach.

 Statki - Umożliwia grę z rozmówcą w statki.

 Statsynch - Wtyczka, która synchronizuje opis GG z opisem tlen'a, nie zmieniajac stanu GG.

 StatusLog - Spisuje wszystkie statusy naszych kontaktów.

 StatusRepair - Umożliwia blokowanie napisów wielo linijkowych naszych kontaktów

 StickyTlen - Wtyczka ogranicza położenie okien Tlena do rozmiarów pulpitu.

 TimerPlug - ęłęóPlugin służący do wyświetlania w statusie odliczania czasu od lub do jakiegoś punktu w czasie (zdarzenia), np. "Za 19 minut mam obiad" lub "15 minut temu zjadłem obiad". 

 tAvatar- Plugin służy do pokazywania ustawionego na lokalnym komputerze obrazków ( tzw. avatarów ), na listach kontaktów ludzi, którzy oczywiście mają nas do tej listy dodanych. 

 tFotoViewer - Dostęp do zdjęć z http://ludzie.tlen.pl.

 tLAN - Umożliwia pogaduszki w LAN'ie nawet gdy połaczenie z internetem nie działa.

 TlenDostep - Konfiguruje dostęp do internetu za pomocą dial-up.

 TlenNewsy - Zawsze świeże i często aktualizowane newsy od dziennikarzy "Gazety Wyborczej"

 TlenReversi - Popularna gra w reversi.

 TlenSMS - Wtyczka, za pomocą której wyślesz SMSa do wszystkich polskich sieci także do Heyah.

 tWatch - Wyświetla zegar analogowy w liście kontaktów.

 Video - Umożliwia prowadzenie wideo - konferencji

 ViSiNvls - Plugin służy do posyłania plików do osób ukrytych.

 W C (Winamp Control) - Służy do sterowania winampem z przycisków w oknie głównym komunikatora.

 Zahadum - Fak - Filtr wiadomości.

 Zahadum - Hps - Plugin umożliwia ukrywanie się przed lub ignorowanie kontaktów Gadu-Gadu.

 Zahadum - Info - Informacjie o aktywności naszych kontaktów, a także o jego aktualnym IP.

 Zahadum - Jabber - Umożliwia komunikację z urzytkownikami Jabber'a.

 Zahadum - Jabber SSL - Umożliwia szyfrowanie rozmów z urzytkownikami Jabber'a.

 Zahadum - Log - Wyświetla nam log z naszego urzytkowania komunikatora.

 Zahadum - Mcp - Wtyczka-moduł konfiguracyjny dla wtyczek .za'ha'dum - fak oraz .za'ha'dum - utx.

 Zahadum - Mts - ęłęóPlugin przekazuje informacje o obecności użytkowników i odebranych wiadomości na SMS, wymagane Zahadum - SMS! ! !.

 Zahadum - Mute - Umożliwia szybkie wyciszenie wszystkich dźwięków w komunikatorze.

 Zahadum - Prawdziwy kombajn jeżeli chodzi o pluginy wiele potrafi.

 Zahadum - Sai - Plugin służy do: ignorowanie wiadomości, stanów, powiadomień, dziwęków oraz infa o pisaniu.

 Zahadum - Scm - Umożliwia umieszczenie wszystkich rozmów w jednym oknie, i łatwe przemieszcze pomiędzy rozmowami za pomocą zakładek.

 Zahadum - Shadow - Umożliwia zastosowanie przezroczystości w komunikatorze (jeśli na to system pozwala np XP)

 Zahadum - Slug - Plugin logujący statusy na Tlen.pl

 Zahadum - SMS - Wtyczka służy do wysyłania sms-ów z bramek SMS.

 Zahadum - Utx - Plugin dzieli wiadomości wieksze niż 1800 znaków. 

 Zahadum - Zehs - Umożliwia automatyczne zmienian

:smiley: :smiley: :smiley:

(oczywiście, jest wybór tych które chcemy i nie)

http://www.tlenplus.webpl.org/

a tam sa jakies mirrory, który mam wybrać i co to takiego?

To lokalizacje do pobrania pliku. Wybierasz jaki chcesz. :smiley:

a co do mojego problemu to wie ktos jak to rozwiązać??