Komunikator Jitsi

Witam , zainstalowałem program Jitsi i nie moge odnależć danej osoby i dodać jej do kontaktów żeby rozmawiać , pomoże ktoś, wybrałem utworzyłem konto w tymże komunikatorze w systemie SIP

Z tego co pamiętam, on powinien dodać sobie z automatu, z tych, które w danym protokole już się ma, a który podpinamy pod Jitsi. No, ale coś mogło się od tego czasu zmienić, bo daaaawno go nie używałam :wink:
Poza tym zależało to także od samych wtyczek, jakie można było mieć w komunikatorze. Jeśli wtyczka czegoś nie wspierała, no to i sam program też nie wspierał. Tak było na przykład z fb. Wycofali obsługę i się już nie dało.
W razie czego możesz poszukać dokładnych info, albo zapytać tu: https://jitsi.org/mailing-lists/

dzieki ale za dużo mi to nie mówi w tym komunikatorze jestem cienki, potrzebuje berdzie instrukcji jak to zrobic :slight_smile:

To lista mailingowa taka “supportowa” i w razie czego ich kanał IRC, gdzie można szukać pomocy.
Szperałam po necie z ciekawości tak, ale wszędzie piszą to samo… że powinno polecieć z automatu.
Dodaje się kontakt powiedzmy w guglu, potem podpina ten protokół (zwany w Jitsi, transport) do aplikacji i ta już sama powinna dodać, czy zaktualizować sobie listę.
Ale mówię… powinna, bo nie sprawdzałam… nie mam jak.

aha ok to dla mnie wyższa szkoła jazdy , wywaliłem ten program i szukam innego , dzieki za informacje , pozdrawiam