Komunikator na serwerze hostingowym

Witam.

Na wstępie nie mogłem dopasować działu więc wydaje mi się, że z tym działem ma najwięcej wspólnego.

Tak się zastanawiam czy jest taka możliwość zrobienia o czym myślę.

Dokładniej, posiadam serwer kupiony w serwisie linuxpl (typowy serwer pod strony internetowe).

Ale wpadłem na taki pomysł i chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zrealizowania go.

Do rzeczy. Korzystam z komunikatora internetowego obecnie WTW(za pośrednictwem tego klienta korzystam z gadu-gadu) i czy jest jakaś możliwość żeby na tym moim serwerze postawić klienta mojego komunikatora i obsługę przez web. Tak bym mógłbym korzystać z różnych miejsc z tego komunikatora za pomocą interfejsu www po wpisaniu adresu domeny czy ip. Chodzi mi o zasadę działania jak konta shell do uploadu plików czyli mamy tam klienta np. utorrent obsługiwanego przez stronę i tam wszystkim zarządzamy chciałbym coś takiego tylko z komunikatorem internetowym. Jest taka możliwość ?

Tylko co masz na myśli dokładnie? Bo jeśli masz na myśli postawienie, np. serwer Jabbera, to tego na tym serwerze nie zrobisz, skoro to serwer WWW, to możesz na nim trzymać jedynie strony. Chyba, że masz na myśli jedynie jakiś aplet, który będzie się łączył, np. z serwerami gg na twój numer? Ale tu w sumie masz WebGadu, chyba że chcesz dla innego protokołu, o coś takiego Ci chodzi?

Pozdrawiam!

głównie chodzi o to bym miał dostęp do mojego komunikatora z każdego miejsca poprzez interfejs www, zebym zawsze na tym serwerze miał włączone gadu-gadu. i niezaleznie z jakiego miejsca bym sie zalogował do interfejsu www mialbym wglad do komunikatora kto pisal itp.

Tak takie coś jak webgadu tylko chciałbym być online 24/7

Moim zdaniem na serwerze WWW czegoś takiego nie postawisz w końcu nie jest do tego przeznaczony, prędzej właśnie na shellu :slight_smile:

Pozdrawiam!

A jeśli na linuxpl jest dostęp SSH to coś zmienia :D?

dostęp do powłoki shella (zdalne zalogowanie się na konto poprzez protokół ssh) (Dostępne takie programy jak ekg, irssi, svn screen)

posiada coś takiego serwer