Komunikator najlepiej obsługujący sieć GG

Poszukuję komunikatora, który najlepiej obsługuję sieć GG (nowy protokół GG itp.) Normalnie korzystałabym z oficjalnego klienta GG, jednak sprawia mi on nieco problemów, a dokładniej mojemu “staremu” komputerowi o bardzo słabych parametrach jak na dzisiejsze standardy (system operacyjny Windows XP). Korzystałem dawniej z komunikatora WTW (chyba najbardziej zgodny komunikator z protokołem GG) jednak jego nowe wersję niestety nie chcą działać na moim systemie, dlatego szukam alternatywy.

Zastanawiam się głównie nad 3 komunikatorami, a mianowicie Miranda NG, Pidgin i Kadu (a może są jeszcze jakieś inne programy warte uwagi, o których nie wiem). Chciałbym się właśnie dowiedzieć, który z tych programów bezproblemowo działa z siecią GG, oferując przy tym podobne funkcje, co zwykłe GG. Dodam, że zależy mi tylko na sieci GG, bo z innych sieci nie korzystam oraz komunikator musi być bezpłatny.

nawet nie wiedziałem, że kadu pod windows działa, ale jest to klient robiony z myślą o GG. Ja sam używałem pod windą pidgina bo zależało mi też na kilku innych komunkatorach. Jednak nie wiem jak w pidginie jest z listą kontaktów, kiedyś pod linuxem probowałem uruchomić i kontaktów nie pobieral z serwera ( nie było takiej opcji ).

Posiadam dwa systemy.

Pomimo tego że komputer jest mocny nie uważam “kombajnów”

 

Na Windows XP mam zainstalowany od lat GG 7.7,  na Windows 7 GG 7.7 nie działa.

Działa GG 6.1 (podmieniłem/wstawiłem ikony z GG 7.7)

Brak problemów, brak wirusów, szybkie połączenia nawet z zagranicą  :smiley:

Od dawna używam do GG mirandy IM (tej starszej) w wersji portable. Nowej póki co nie chce mi sie konfigurować. Tak czy inaczej polecam, u mnie się sprawdza.

Szkoda że nie płatny np.AQQ i wiesz co ? tak myślę, że jak nie spróbujesz każdego z osobna to się nie przekonasz co jest dobre.Bo każdemu z nas pasuje to na czym “pracuje”.Fan AQQ.Pozdrawiam

Mam m.in. bardzo starego laptopa z XP-kiem, a na nim najnowszego GG! Nie sprawia najmniejszych problemów. Sprawdź!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Libgadu :wink:

Ja polecam także AQQ :slight_smile: Korzystałem z niego i jak się go już skonfiguruje dobrze spisuje sie bez zarzutów. Miałem wtyczke od Faceebok’a, GG, Skype. i Wszystko działało jak się należy.

Nie analizowałem odnośników ale popularny Kadu jest dobra alternatywą

http://www.kadu.im/w/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

jeśli koniecznie bezpłatny, to zawsze pozostaje ci dołożyć do “rozważań” starszą wersję AQQ, która była bezpłatna :slight_smile: też była dobra, choć miała swoje błędy.

GG najnowsze jest OK. Ma jedną dostrzegalną prze mnie wadę, która najbardziej boli.

Wyszukiwarka słów, zdań itp. w archiwum praktycznie jest do niczego…

Jeśli dobrze pamiętam to chyba w 10 była 100 razy lepsza, dokładne wyszukiwanie a w nowych 11 lub 12 lub jeszcze innych jest największą porażką wszechczasów, dno, dno i jeszcze raz dno…