Komunikator w cmd

czy da się jakoś rozmawiać z kimś wywołując mu okno cmd (lub coś podobnego, a wiem że coś takiego w windowsie jest) i rozmawiać przez nie z nim (oczywiście znając IP tego kogoś)

To sie nazywał “POSŁANIEC” i nie radze tego używać jeśli nie chcesz aby później wyświetlały Ci sie głupie okienka.

a można wiedzieć jakie głupie okienka??

Lubisz spam na poczcie ?

Wyobraź sobie spam na pulpicie i zwiększony dostęp do twojego kompa :slight_smile:

włącz sobie usługe posłąniec na kompie (na innnych też musi być wlączony)

i w cmd wpisujesz: net send IP “wiadomość”

a jak tego posłańca włączyć i o co chodzi z tym spamem na pulpicie - jaśniej proszę!

Start -> Uruchom -> services.msc ENTER

dalej szukasz usługi, która nazywa się “Posłaniec” i jeśli jest wyłączona, po prostu ją włączasz, ale tego nie polecam. Do komunkacji w sieci lepiej jest używać komunkatorów sieciowych.

Jak jakiś robot na necie namierzy twój komputer to cię zasypie śmieciem - proste. Sypnie Ci paczkę reklam i jedyne co będziesz mógł zrobić to wcisnąć reste na obudowie (najczarniejszy scenariusz)

żal.

oka to zajrze na dobreprogramy do działu komunikatory sieciowe

Zajrzyj, jest tam następca WINPOP+ czyli coś takiego jak GG po lanie jestem opinii że winpop+ był lepciejszy i prostszy - więc do domu i małej sieci idealny - pozwala na wysyłanie wiadomości (na komputerze wyskakuje okienko z informacją) lub prowadzenie chata (jak na GG) i jeszcze parę innych opcji. WinPop+ w darmowej wersji funkcjonował przez 90 dni.

natrafiłem jeszcze na take coś:

Jak tak piszesz, to coś widzę, że chyba zostanę przy poczciwym (i rozwalającym się) ge-ge :mrgreen:

Gy Gy… ech zmień na COKOLWIEK tylko nie GG a dlaczego to wiesz sam :stuck_out_tongue:

Radze nie korzystać z programów wina typu Posłaniec, messenger itp :confused: