Komunikator z obsługą protokołu GG

Cześć.

Poszukuję komunikatora, który jest podobny do windosowskiego gg lub AQQ. Aktualnie używam tlena, ale nie jestem za bardzo nim zachwycony. Kadu nie odpala w ogóle, nie ma jeszcze wersji na OpenSUSE 11.2. Gdyby ktoś podrzucił coś konkretnego to byłbym wdzięczny.

Gdzie sprawdzałeś wersję Kadu, sprawdź czy nie ma w repo openSUSE. A jeżeli nie ma to sprawdź może Pidgina ?

Kadu instalowałem z repo, z oficjalnej strony kadu (z tym, że wersję dla 11.1) i ściągałem też źródła. Nie rusza. Pindinga używałem ale też jakoś specjalnie mi do gustu nie przypadł.

Witam.

Sprawdź sobie jeszcze “Kopete” - komunikator z obsługą gg (nie wiem czy jest w repozytoriach Open Suse).

Wszystkie te komunikatory nie spełniają moich oczekiwań. Potrzebuję komunikatora równie funkcjonalnego jak GG albo AQQ.

Kopete mniej funkcjonalny od GG? A to ciekawostka.

Co to oznacza, że Kadu nie odpala, jak jest problem to go opisz a pomożemy Ci go odpalić.

Skoro chcesz coś podobnego do AQQ to zapewne jesteś zarejestrowany na ich serwerze, więc może korzystaj z jakiegoś komunikatora Jabber/XMPP, nie wiem czy serwer AQQ oferuje transporty do GG ale na 90 tak, polecam Emphaty lub Gajim. Do GG masz jeszcze do wyboru GnuGadu2 (w skrócie gg2), Ekg i Ekg2 (konsolowe).

Pozdrawiam!

Kadu bankowo śmiga pod 11.2 (paczka przeznaczona dla 11.1) wiem bo jeszcze dwa dni temu miałem i używałem :slight_smile:

Pogrzebałem trochę i udało mi się zainstalować Kadu, więc w sumie temat do zamknięcia.

A możesz powiedzieć co było nie tak? Co sprawiało problem?

po zainstalowaniu Kadu nie chciało się odpalać. Żadnej reakcj. Dopiero po zainstalowaniu ze strony http://software.opensuse.org/search zadziało.