Komunikatory Internetowe który wybrać?

Jeden kandydat : WTW

widać jednak że wygrywa AQQ oraz Skype =D>

Skype nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ łączy się z nieznanymi adresami IP i Tworzy swój botnet, do którego Ciebie automatyczne dodaje.

Ciekawy art. dotyczący konfiguraci Mirandy - http://pclab.pl/coreclub/art1686_Uwierz_w_Mirande.html

choć sam polecam Tlena.

AQQ ostatnio się syfiaste zrobiło, dlatego dla mnie Miranda IM + Skype ;p Ja powoli konfiguruję już Mirkę :wink:

A to ciekawe, możesz rozwinąć myśl, jakieś argumenty podać?

Paltalk.com jest też niezły, jest polska sekcja,

i cała reszta…

Witam.

Wybieram 2 opcje:

[x] Kadu

[x] Kadu

:slight_smile:

Dlaczego syfiaste? Moim zdaniem Oconnel zajmuje się jakimiś bzdetami zamiast dokładnie dopracować komunikator. Menu kompaktowe… Czy bez tego by wyginęło dziesięć gatunków rzadkich ptaków czy coś?

Dodatkowo wycinki screenów dochodzą jak chcą, wysyłają się jak chcą, gdy ktoś wyjdzie z komunikatora, to przez jakiś okres czasu jest dostępny na jabberze (tylko na serwerze aqq.eu, tak jakby miał spóźniony zapłon, więc to pewnie wina serwera).

Moim zdaniem powinien poprawiać to, co dobrze nie działa, a już istnieje, a nie dokładać nowe rzeczy, z którymi także będzie problem.

To tylko takie dwie najważniejsze rzeczy, na buglistę zgłaszać nie będę, bo pewnie i tak odrzucicie… A z tymi niedoskonałościami żyć potrafię :slight_smile:

Też uważam, że menu kompaktowe jest zbędne, przynajmniej teraz, gdy jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia… Zauważ jednak, że Autor zrobił menu kompaktowe, gdyż użytkownicy na forum bardzo naciskali na jego wprowadzenie. Nie podzielałem tego pośpiechu, no ale cóż…

Z transferami obrazków jest rzeczywiście problem, po części dlatego, że w sieci Jabber/XMPP de facto nie istnieje coś takiego, a po części istnienia błędu w AQQ (jest zgłoszony). Dodatkowo często nawala serwer aqq.eu, no ale to już nie jest zależne od Autora. Zresztą serwer można zmienić.

Obsługa GG :arrow: AQQ

Dobra jakość wideo rozmów :arrow: Skype :slight_smile:

@VPN - naciskać naciskali, ale skoro autor wie, że są ważniejsze sprawy do naprawienia/poprawienia, po co to robił? W końcu to on jest autorem, a jak by chcieli na “już” to niech ktoś by sobie nad wtyczką pomyślał czy coś. A jak się nie podoba, to niech sobie komunikator zmienią na inny, i niech wrócą do starego, gdy się z poważniejszymi problemami pozbiera, kiedy będzie czas na duperele.

Jak przekonać znajomych, którzy lecą na staż :P? Zresztą ten staż to dla mnie też spalony pomysł.

Z Opery też nie korzystasz, tylko dlatego, że ma menu kompaktowe? IMO jest bardzo fajne, daje więcej miejsca na liście kontaktów. :slight_smile:

Najlepszy według mnie jest WTW - prosty multikomunikator internetowy.

Małe wymagania, prosta obsługa, brak reklam i niepotrzebnych funkcji - to jego główne zalety. Niestety nie ma zbyt wielu skórek i dodatków, ale mi wystarcza.

Z Opery korzystam, też mi się zbytnio nie podoba, ale jakoś żyję :wink:

Z Office 2007 też korzystam :wink:

A co tu ma do rzeczy opera i po co z niej korzystasz skoro Ci się nie podoba…

Dlaczego używam? Gdyż nie ma odpowiedniej dla mnie przeglądarki, jednak najbardziej mi pasująca to właśnie Opera.

Przepraszam, że przerywam, ale co to ma wspólnego z komunikatorami internetowymi??

Od ulubionych przeglądarek jest inny temat.

Wracając: AQQ też nie jest takie złe, podobnie jak Tlen.

widze w ankiecie jest PALRINGO … moim zdaniem dobry komunikator do telefonu , obsługuje dużo sieci , tylko warto wczesniej zainstalować wersje na PC , założyć sobie konto i dodać inne protokoły.

Jeśli chcecie ściągnąć komunikator w wersji na tel - wchodzcie na strone internetowa z przeglądarki telefonu bo przy wchodzeniu z PC nie ma zbytniego wyboru jeśli chodzi o modele telefonów

Stefan, Pidgin, Tlen, GG - żaden z tych komunikatów nie przypadł mi do gustu. Przez dłuższy czas korzystałem ze Spika, ale po jakimś czasie zaczął mnie denerwować jego interfejs. Zmieniłem komunikator na AQQ i jestem bardzo zadowolony. Spore możliwości konfiguracji, wsparcie sporej ilości protokołów. Czego więcej chcieć?

Jeżeli chodzi o rozmowy audio/wideo to zdecydowanie Skype. Ma największą populację użytkowników wśród takich programów, brak ograniczeń, możliwość połączeń telefonicznych, dobra jakoś rozmów.

Co do komunikatorów mobilnych, bo i o tych nie można zapomnieć. Poleciłbym Nimbuzza. Nie wiem jak wygląda lista obsługiwanych programów, bo osobiście korzystam z niego na Nokii 5530 z Symbianem v5. Jest odpowiednikiem AQQ na telefony. Powiem nawet, że jest czymś więcej, bo zapewnia komunikację z: Skype, MSN, Yahoo, ICQ, AIM, Google Talk, Facebook itp Wystarczy założyć tylko konto na stronie, pobrać na komórkę i możemy korzystać.

PS. Istnieje także wersja Nimbuzza na PC i Mac, o której więcej można poczytać na oficjalnej stronie: http://www.nimbuzz.com/pl/