Komunikaty o błędach

Po włączeniu laptopa pokazują się następujące komunikaty :

1.Aplikacja wygenerowała wyjątek , którego nie można obsłużyć

Identyfikator procesu=0xbc8(3016)

Identyfikator wątku=0xc20(3104)

2.Catalyst Control Center :Monitoring program has encountered a problem and ATI needs to close.We are sorry .We are sorry for the inconvenience.

3.Microsoft Visual C+Runtime Library

Runtime Error !

Program C:/Program Files/Secunia/NSI/nsi.exe This aplication has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.Please contakt the application’s support team for more information.

4.Wystąpił problem z aplikacją Secunia NSI i zostanie ona zamknięta .

5.Zapobieganie wykonywaniu danych Microsoft Windows:

Aby pomóc w ochronie tego komputera , system Windows zamknął

ten program.

Nazwa :Eksplorator Windows

6.Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i została ona zamknięta.

Sygnatura błędu:

EventType:BEX P1:explorer exe P2:6.0.2900.5512 P3:48025c30

P4:unknown P5:0.0.0 P6:00000000 P7:039c16ce

P8:c0000005 P9:00000008

Podejrzewam , że mam zainfekowany system . Jak sobie z tym “bałaganem” poradzić ?

  1. Przeinstaluj stery od grafy

  2. Zainstaluj to co w tym linku: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=23830

  3. PPM na mój komp > właściwości > zaawansowane > wydajność --> ustawienia > zapobieganie wykonywaniu danych > włącz funkcje DEP

tylko dla istotnych programów i usług systemu windows.

5 i 6. Problem najprawdopodobniej zniknie jak zrobisz to co w pkt 4.

Dziękuję za pomoc i jednocześnie proszę o pomoc : Co znaczy “Przeinstaluj stery od grafy” ? Jak to zrobić ?

Co oznacza "PPM na mój komp " ?

PPM - kliknij Prawym Przyciskiem Myszy

Przeinstaluj stery od grafy:

Ściągnij najnowsze sterowniki do karty graficznej. Usuń prze Panel sterowania->Dodaj/Usuń Programy, stare sterowniki, zrestartuj komputer i zainstaluj najnowsze.

Czy z tego linku (http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=23830) mam zainstalować ten program ?Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86)

Sorry za kłopot . Jestem cienki w te klocki i dlatego tyle pytań ; skąd mam pobrać te sterowniki (pracuje na laptopie ASUS F5R , WinXP Home ,SP2 ,SP3) .Z góry dziękuję za pomoc.

Tak, dokładnie to :arrow: Klik.

Sterowników szukaj na tej stronie: http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Wybierz produkt: najpierw Nootebok, potem okienko niżej F5 Serries, a na koniec F5R. Potem wskazujesz Win XP.

Jeszcze jedno pytanie .Kliknąłem PPM na mój komp > właściwości > zaawansowane > wydajność --> ustawienia > zapobieganie wykonywaniu danych > włącz funkcje DEP

Tam są dwie możliwości :

1.Włącz funkcje DEP tylko dla istotnych programów i usług.

2.Włącz funkcje DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej.

Dziękuję za cierpliwość ; stare sterowniki - co masz na myśli ? Patrzyłem w “dodaj iusuń programy” -jak je tam znależć ?

Co do DEP, wybierz

1.Włącz funkcje DEP tylko dla istotnych programów i usług.

Co do sterowników:

szukaj Video driver, Asus video card, asus video driver itp (oczywiście nazwy zgaduję, nie wiem jak jest akurat na Twoim laptopie) .

Mam w laptopie zainstalowaną kartę graficzną ATI . Jak mam znależć u siebie sterowniki do niej , po to żeby je usunąć i zainstalować nowe ?

Do "cosik_ktosik :a może mi podpowiesz gdzie w kompie znajdują się te sterowniki - wtedy to skopiuję , wkleję na forum i określisz je precyzyjnie ?

W dodaj usuń programy szukasz Ati driver lub ati unistaller lub coś podobnego do tego. Potem instalujesz stery od nowa.

Na stronie ASUS-a znalazłem taką listę :

Znaleziona ilość plików: 104

BIOS (9) [Archiwa BIOS]

BIOS-Utilities (2)

ATK (1)

AUDIO (3)

VGA (2)

LAN (2)

Modem (1)

PCMCIA (1)

TouchPad (2)

Utilities (26)

Wireless (5)

BlueTooth (2)

Camera (9)

Others (2)

Manual (37)

Które z nich będą sterownikami dla mnie przydatnymi ?

VGA to jest do karty graficznej.

Dziękuję panowie - jutro z rana zrobię to co mi radzicie . Po wszystkim napiszę co i jak .

Jeszcze jedno pytanie . Po zaintalowaniu Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable Package (x86) uruchamiam

ten program i to wszystko co mam z nim zrobić ?

No stronie pobierania jest taka uwaga :

Instrukcje

Ważne: Upewnij się, że najnowszy dodatek Service Pack i krytyczne aktualizacje dla systemu Windows, które są wyświetlane. Aby znaleźć najnowsze aktualizacje zabezpieczeń, odwiedź witrynę Windows Update.

WAŻNE: Jeśli masz zainstalowane poprzednie wersje wstępne programu Visual C + + 2005 lub Visual Studio 2005, takich jak Beta 1, Beta 2 lub Community Technical Preview (CTP) buduje, a następnie należy odinstalować te wersje poprzez Dodaj / Usuń programy w Panelu sterowania przed instalacją ostatecznej wersji.

Mam zainstalowany SP3 a poprzednich wersji sam nie instalowałem - myślę , że nie były one częścią składową zainstalowanego ,przy kupnie laptopa , systemu .Mam rację ?

Zobacz w Dodaj/Usuń programy, czy nie ma tego oprogramowania. Jak nie ma to instaluj, a jak jest to najpierw usuń.