Komunikaty "Sterownik ekranu przestał odpowiadać..."

Witam

Od pewnego czasu pojawiają się u mnie komunikaty “Sterownik ekranu przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność” i przez jakiś czas 3-6 sekund mam na ekranie artefakty (takie kwadraty).

Dzieje się to rzadko ponieważ tylko raz dziennie ewentualnie dwa i to nie zawsze codziennie, czasem tylko raz w tygodniu!

Stąd moje pytanie co może być tego przyczyną?

Pytam ponieważ czasem bywa tak że muszę zresetować komputer ponieważ traci stabilność.

Z góry dziękuję :slight_smile:

 

Komputer:

GPU: nVidia GeForce GTX 560Ti

CPU: AMD Athlon II X4 640

MoBo: Gigabyte GA-MA74GMT-S2

RAM: 8 GB

 

Wersja sterownika GeForce: 334.89

Windows 7 Home Premium

Grafika się zacina (tnie, dużo klatek na sekunde a grafa nie nadąża)  i przez to się zawiesza  karta graficzna.

No tak ale podczas grania NIGDY mi się coś takiego nie zdarzyło. Tylko podczas pracy np. w przeglądarce, pulpicie.

Ty tak na poważnie czy sobie z kolegi żartujesz?

 

Kolego domitek. Sprawdź temperatury karty graficznej. Sprawdź czy się nie przegrzewa bo np. jest zabrudzony radiator. Zainstaluj najnowsze sterowniki i zobacz czy to pomogło.

Jeszcze ciekawe jaki zasilacz bo ta płyta i ten procek to chyba królowie zestawów z allegro, a co by nie gadać ten GTX trochę musi “zjeść” prądu.

Taki komunikat związany jest z błędem w sterowniku. Zobacz czy nie ma aktualizacji :slight_smile:

Ale podanie marki i modelu zasilacza nie zaszkodzi. Taki błąd wyskakuje również gdy port PCI-E jest luźny (to nie tylko mój przypadek :slight_smile: )

Oj nie do końca drogi kolego :slight_smile:

Komputer składał mój znajomy z serwisu. Kartę graficzną zmieniłem po pół roku od zakupu komputera (automatycznie został zmieniony zasilacz).

O moim zasilaczu wiem tylko tyle że jest to firma LC-Power i że ma 650W. Tak tak wiem że to czarna lista zasilaczy itp. ale gdyby to była wina zasilacza to praktycznie cały czas coś by się działo :stuck_out_tongue:

 

Co do temperatury to : 31 C/33 C (1650 RPM)

 

Sterowniki najnowsze ;/

Zasilacze z czarnej listy niekoniecznie sprawiają problemy non stop. Mogą od czasu do czasu coś psuć.

A to że PC składał Ci kolega nie znaczy że ten Zasilacz jest spoko mimo listy. Ja i tak bym go wymienił bo szkoda by było mi nerwów czy nie padnie przez niego cały pecet.

A reszta podzespołów? Może procesor się przegrzewa, może płyta główna. Może Ram wypnij i wepnij jescze raz.