Komunikaty z problemami z Dyskiem Twardym

Witam, założyłem specjalnie u was konto by zapytać się o pewne sprawy i jeśli można otrzymania jakiejś rady. Aktualnie dzisiaj gdy od razu pojawił się pulpit wyskoczył problem z dyskiem twardym. Otóż były dwie opcje - pokaż komunikat później lub zapisz dane (nie pamiętam już całkiem). Przestraszyłem się tego komunikatu więc od razu odpaliłem wujka google i szukałem pomocy. Z jednym z wątków znalazłem żeby sprawdzić stan Dysku Twardego programem HD Tune Pro. Po wejściu w zakładkę Health zauważyłem dwa dla mnie komunikaty :

[01]Raw Read Error Rate = Failed

[C5]Current Pending Sector = Warning

Jestem dość zielony i nie wiem o co chodzi w tych komunikatach. Czy one świadczą o wkrótce siadnięciu twardego dysku? Z góry dzięki.

Podaj pełna informację SMART z http://crystalmark.info/download/index-e.html program posiada wersję portable więc nie trzeba go instalować. I taka mała prośba z mojej strony Odszukaj w opcjach w Adwancet Features -> RAW żeby tą wartość podawał w systemie dziesiętnym a nie szesnastkowym bo tak się lepiej czyta. Następnie przeprowadź skan powierzchni dysku w programie MHDD po odpaleniu programu i wyborze dysku naciskasz dwa razy F4 i po skończonym teście pokazujesz na forum wyniki. Dodatkowe instrukcje odnośnie MHDD znajdziesz tutaj.

Dawidol14 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No dysk może wyzionąć ducha w najbliższym czasie, ale polecam zastosować najpierw:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

Jeśli nie pomoże to zastosować się do tego:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550307.html

http://imageshack.us/f/560/beztytuuxny.png/

Czy o to właśnie chodziło ? Ten drugi skan aktualnie wyślę później z powodu małego braku czasu - bardzo przepraszam.

zrób jeszcze “scan error” i daj screena…troche to potrwa

Strata czasu,wynik tego skanowania wiać w smart.

Sypie się powierzchnia dysku,a co za tym idzie są niestabilne sektory.

Odpal MHDD i zrób skan powierzchni dysku,pokaz wynik skanowania.Zrób kopie danych.Dysk według mnie nadaje się do wymiany.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

“wiać” brak czytania ze zrozumieniem

Zanim napiszę komuś, że dysk nadaje się na śmietnik chcę jeszcze zobaczyć skan z MHDD. Lepiej dwa razy sprawdzić niż pieniądze wyrzucić w błoto. Mam w domu starego Seagate, który wykazuje nierelokowalny uszkodzony sektor w smart ale w skanie powierzchni MHDD nie widać nic niepokojącego i dysk działa bez zarzutu. Więc błędy SMART także się zdarzają. Proponuje cierpliwie zaczekać aż autor wątku wstawi stosowne screeny i wtedy będzie wszystko wiadomo. Ale faktycznie dane, które przedstawił autor wątku pozwalają przypuszczać, że dysk jest uszkodzony, postępuje jego degradacja i nadaje się do wymiany.