Komuter 64bit i oprogramowanie 32bit

Witam

Czy w sytuacji gdy posiadam komputer 64 bitowy i system 64 bitowy (np. Vista 64bit) programy 32 bitowe (np. Corel, Photoshop) uruchamiane w tym środowisku będą potrafiły wykorzystać pamięć RAM powyżej 2GB?

Bedą potrafiły 32 bity radzą sobie z 4 gb ramu na wiste photoshopa polecam cs3 bo z cs2 mogą być problemy

Dzięki za informację :slight_smile:

Ale 64 bitowej visty nie polecam jestem na niej od wczoraj i poważnie sie zastanawiam nad formatem i powrotem na 32 bitową

A co takiego się z nim dzieje? Czy kupując w OEM Vistę 64bit będę mógł w razie czego zainstalować wersję 32 bit i czy będzie ona legalna? Czy obie wersje znajdują się na jednym nośniku DVD?

zainstalować bez problemu bedziesz mógł 32 bitową jest to legalne jeśli już kupujesz 64 bitową to chyba powinni ci dać też płyte z 32 bitową wersją ale pewien nie jestem zawsze możesz zamówić w MS to ci wyśla i zapłacisz tylko za koszt przesyłki albo ściągniesz z neta. Mi troche czasami przymula i chociaż większość programów chodzi to niektóre bedziesz potrzebować w wersji 64 bit a takie trudno znalezć no i programy zabezpieczające mają problem przy skanowaniu rejestru który zajmuje prawie 11 giga jak na razie mam zainstalowane kilka programów i jeden nie uruchomił się wcale a kilka nie działa właściwie ze względu na rozmiar rejestru System też zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku u mnie wista ultimate zajmuje po instalacji ponad 15 giga a RAMu po wyłączeniu niepotrzebnych usług około 800 mega

Rejestr zajmujący 11GB?? !!

wiem że to niemożliwe ale po exporcie do pliku tyle zajoł robiłem to 2 razy i było po 11 gb dziś sprawdziłem jeszcze raz i nagle jest 179 mega jeszcze sprawdze ile jest kluczy bo wtedy program wyświetlał ponad 3 miliony a był dopiero gdzieś w połowie skanowania rejestru

xeth trochę z tymi liczbami przesadzasz, ale rozumiem że to taki żart. A wracając do tematu to radził bym Ci xeth zainstalować jakiś program do “zmniejszania” rejestru w tym przypadku to powinno coś zdziałać :wink:

nie przesadzam w viście 32 bit rejestr zajmuje ponad 160 mega a 64 bit prawie 180 programy do zmniejszania rejestru nie mogą sobie poradzić na 64 bitach chyba że znasz jakiś który dobrze działa ?

Tak naprawdę to windowsy x64 posiadają 2 rejestry.

Pierwszy dla systemu a drugi do WOW64.

Dziwię się tylko dlaczego na viscie dorósł do kosmicznych rozmiarów!

Na moim XPx64 tak wielki to on nie jest!

Prawdą jest to że gdy pojawi się jakiś nowy windows, to wraz z nim rejestr waży coraz więcej. Szkoda że M$ zrezygnował rozwiązania jakie było w Win2k. Tam można było ograniczyć rozmiar rejestru.

Toż to już nie rejestr a raczej plik wymiany sądząc po rozmiarach. I co tam tyle miejsca pochłania?