Koncepcja "system z klocków"

witam

Tak mnie naszło, z uwagi na rodzące się zapędy tworzenia oprogramowania

w “Visual czymś tam”.

Z uwagi na to, że wspieram tego typu koncepcję, pragnę się podzielić moimi

spostrzeżeniami apropos tematu.

To, że każdy by chciał stworzyć aplikację, którą mógłby zadziwić świat, jestem w stanie zaakceptować. Sam bym chciał :slight_smile: . Ale fakt powstawania programów w byle jaki sposób (szczególnie aplikacji multimedialnych), w środowiskach nieoptymalizujących kodu,to mnie wk…wia. Z uwagi na fakt ten, oraz na to,że zarządzam siecią ze stałym dostępem do Inetu (dsl),

pragnę skierować uwagę użytkowników internetu na zagrożenia płynące z faktu korzystania z darmowych programów “małopewnego” autora. Pewnie już nikt nie pamięta lub nie wie o umieszczaniu w kodzie programu keylogerów i innych takich.Nawet najlepsze firewalle robią wysiadkę przy mało ostrożnym userze. Wystarczy autoryzować poczynania programu, co następuje natychmiast i dalej właściwie zbudowany szkodnik da sobie radę sam.

Dlatego apeluję: nie twórzmy środowisk programowania łatwych, miłych i przyjemnych! Takie działania pociągają za sobą wielkie zagrożenia ze strony zabezpieczeń internetowych oraz optymalizacji kodu. Programowanie nie jest rzeczą podobną do kleju uniwersalnego! Nie da się opty,alnie zbudować programu z gotowych wzorców!

Ten apel dotyczy przede wszystkim M$, oraz innych podmiotów tworzących coś na kształt VisualBasica.

Dopiero wtedy, kiedy tego typu środowiska będą dostatecznie wspierane przez BOK, oraz dbałość o jakość zamieszczanych w nich “kloców” będzie na odpowiednim poziomie, będzie ukierunkowana we właściwy sposób, wtedy opowiem się za projektem, który to realizuje.

Z uwagi na fakt, że jestem użytkownikiem systemu Linuxowego, całkiem popieram ideę wolnego oprogramowania.Tak jak kiedyś zapowiedział IBM"

system komputerowy to narzędzie do pracy nie do zarabiania." Jestem w całości oddany ideii powstawania doskonałych systemów operacyjnych. Mogą one być różne, choć standaryzowane. Aplikacje powinny być płatne (ktoś z tego żyje), ale z kodem do kompilacji na jego właśnie system.

Wolność systemu to nie anarchia IT, to wolność wyboru systemu!

Mało kto dzisiaj zastanawia się nad pojęciem OS?!

Zapraszam do dyskusji.Mogą to być bardzo dogłębne technologicznie wypowiedzi. Odpowiem na bank.

Pozrawiam

Zioło