Końcowa konfiguracja DDNS

Witam, mam takie dziwny problem sam nie daje rady go rozwiązać, obecnej w sieci pracuje 3 komputery, które mają stałe ip dopisane.

Laptop na którym na co dzień pracuje chodzi na Windowsie, na potrzeby zaliczenia moja PC w domu zmienił się w serwer Debiana.

Korzystając z możliwość no-ip, chciałem przekierowywać główne połączenie do PC, w innym wypadku łączy mi się z routerem czym efekt nie jest żądany przez zemnie, dostęp do routera ograniczyłem do ip stałego Laptopa, więc host z no-ip nie wejdzie na router. Teraz mam problem jak zrobić przekierowanie na PC, aby po wprowadzeniu adresu z no-ip widział stronę z PC.

Dodatkowe info:

Laptop: …1.10

PC: …1.11

ADSL tp sa

tp-link TD-W 8950ND

Virtualizacja serwerów na routerze

post-197006-0-13978200-1390323039_thumb.

za wszelką pomoc dziękuje z góry

Przekierowanie działa, ale jeśli łączysz się z własnej sieci, to nie dostaniejsz się przez publiczne IP, ponieważ niektóre routery nie potrafią działać w pętli, tj. wysłać pakiet sam do siebie, szczególnie w przypadku łącza adsl. Sprawdź z innej sieci, np. jak masz pakiet internetowy w telefonie, podłącz telefon jako modem i w taki sposób możesz sprawdzić czy wszystko działa jak potrzeba.

Poza tym, jeśli łączysz się z własnej sieci, to nie potrzebujesz łączyć się po publicznym IP, aby uczyć się obsługi serwera, możesz sobie albo postawić serwer DNS w LAN (Bind9 na Debianie), albo po prostu dodać na hoście wpisy do pliku host i możesz użyć dowolnej domeny, plik host będzie przekierowywał na adres lokalny, pod którym działa serwer, zapytanie nie wyjdzie do serwera DNS w internecie, więc możesz użyć sobie dowolnej domeny.

to muszę sprawdzić z innego miejsca, zrobię to jutro w pracy.

 

tak tylko mój szalony wykładowca chce to sprawdzać na wydziale, a nie w domu ucznia  :-D tylko dlatego meczę tego ddns

To ciekawe jak to zrobi, jak ktoś jest za NATem ISP. Chyba, że korzysta z Hamachi, EasyVPN itp. wynalazków.