Końcowy zestaw do 1600zł

Jak ty nie umiesz złożyć to napewno masz takie przykre doświadczenia :-o

Zasilacz Modecom MC 350 utrzymał by twój zestaw nie ma co brać lepszego od tego Pentagram 430W. :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Znowu ja , mam pytanie do posaidaczy procka e5200.

Czy nie żałujecie ze nie dozbieraliscie kasy i nie kupilista Core 2 Duo? Czy teraz mając proc e5200 jestescie z tego happy i nie załujecie ze nie kupiliscie Core 2 Duo. Czy roznica w wydajnośći jest zbyt mała zby przepłacać?

E5200/E5300 jest na tym samym rdzeniu co Core2 Duo i ma chyba obcięte 2 instrukcję (w ogóle nie przydatne , hmm… może nie zauważalne w normalnych warunkach) poza tym E5200/E5300 mają dużo mnożnik przez co można je kręcić wysoko i dorównują lub przeganiają Core2 Duo

Pharah dzieki za wyjaśnienie w sprawie procka. Widze ze masz grafę MSI GF9600 czy jestes z niej zadowolony? jesli chodzi o gry? nie załujesz ze wybrałes ją

Jestem zadowolony z mojego zestawu :slight_smile:

W GTA IV na średnich bez zacinki lata

Sorry ale złożyłem nie jeden komputer. I proszę nie wysnuwaj swoich głupich teorii! Oczywiście że lepiej jak złoży sklep bo jeśli jakiś podzespół nie będzie chciał współpracować albo od razu od nowości będzie wadliwy to co problem mamy z głowy. No i oczywiście mamy darmowy serwis przez rok.

Jak najbardziej jestem zadowolony z e5200, kręci się świetnie bez zacinki idzie na 3,75 bez zmiany napięcia więcej nie próbowałem bo trafiła mi się bardzo gorąca sztuka niestety i na boxie nie poszaleje ale ten wynik który mam teraz ustalony naprawdę jest wystarczający czuje się moc tego procka :slight_smile: A co do tego czy bym nie wolał np. e7300 czy e8400 pewnie że bym wolał w końcu mają więcej cachu i jakieś tam instrukcje 4,1 mało pogrzebane jeśli w ogóle wcale, ale opłacalność tych procków na dzień dzisiejszy dyskwalifikuje je z e5200 (przynajmniej dla mnie) A z resztą nie mogłem tego zdzierżyć ze kumpel kupił e7300 w wakacje w tej cenie co teraz jest e5200 :). Sam zdecyduj ja nie miałem więcej kasy bo nagle posypała mi się płyta gigshita i 400 zł za nowe mobo + 300 procka to był wystarczający wydatek więcej kasy nie maniłem na poczekaniu :wink:

PS. wolałem dołożyć do płyty żeby mnieć porządniejsza i nie żałuje procka wymnienie kiedyś na e8400 lub quada a mobo nie tak szybko!

No chyba jednak jeden, a ten darmowy serwis przez rok i tak się zazwyczaj nie przydaje bo nic w ciągu roku nie zdąży się zepsuć

Nie no wielki znawca się znalazł! co ty myślisz że ja te teorie sobie z głowy wymyślam. Podaje ci dwa przykłady mój 1 znajomy z którym składałem komputer we wrześniu Procek e8400 Płyta asusa P5Q PRO P45, Radek HD4850 I pamięci Geila 4gb dwa dyski w raidzie po 500GB i zasiłka Corsair 520w . I co niby dobry sprzęt a posypał się w Grudniu nie dało się sprecyzować co jest nie tak płyta albo pamięci. Trzeba było oddać do serwisu i ci w serwisie też mieli problem bo sami nie mogli znaleźć przyczyny trzymali kompa miesiąc czasu i jeszcze trzeba było zapłać 70zł za naprawę.(Sklep i serwis ESC.pl) Dalej stoisz przy swoim ? No to drugi przykład mój drugi dobry znajomy złożył kompa w lipcu procek e7300 mobo foxconn’a pamięci OCZ’a raper, Radek HD3850, 2 dyski seagate 2x500GB w raidzie do tego zasiłka OCZ SxS 500W. I co posypał się w listopadzie tylko że ten był złożony przez znak.pl to miał ich serwis na rok, trzymali kompa ponad miesiąc bo też nie mogli znaleźć przyczyny bo padł jeden dysk i nie wiedzieli co jeszcze a okazało się że ramy nie współpracowały z płytą jak należy i wymienili na Kingstony HyperX różnice ceny zwrócili i co dalej stoisz przy swoim że kompy w 1 roku się nie psują i gwara na serwis jest nie przydatna to życzę powodzenia mógł bym jeszcze kilka przykładów wymienić ale bez sensu jest ta dyskusja z tobą.

Ale mi chodzi o to że jak ktoś umie złożyć sprzęt i skonfigurować to nic się nie stanie i nie potrzeba składać w sklepie. Cały czas ci próbuje to wytłumaczyć.

A ja ci próbuje wytłumaczyć że chociaż byś był mistrzem idealnego składania na czas to i tak pewnych problemów sam domowymi metodami nie rozwiążesz i lepiej składać w sklepie jeśli jest taka możliwość na dodatek że nic za to nie płacisz.

To mówisz że w sklepach są tacy profesjonaliści ? Mylisz się, kiedyś zasilacz mi poszedł a w najlepszym serwisie w mieście powiedzieli mi że płyta główna.

W sklepach za takie usługi płaci się około 50zł.

np. w znaku jest za darmo o ile kupisz u nich części.

To ja sie nie dziwie jak ty chodzisz do takich sklepów że jeszcze musisz płacić za składanie to nic dziwnego że tam tacy fachowcy.

W Gdańsku najlepsze sklepy komputerowe ESC.pl Znak.pl Gral.pl nie płacisz nic za składanie jak kupujesz u nich większość części :slight_smile:

w gralu tez jest darmowe złożenie jesli sie kupi cały zestaw. Jesli nie to opłąta za montaż i testowanie sprzetu wynosi 61zł brutto.

Z tego wszystkiego co tu naczytałem sie o złożeniu kompa samodzielnie to chyba jednak zapłące te 60 i bede miał spokój(aby).

A nie możesz brać sprzętu z grala a tak w ogóle to skąd jesteś?

Mogę i prawdopodbnie tak też uczynię. A jestem z Pomorza.

Dodane 04.02.2009 (Śr) 20:29

Wszystko wskazuje na to ze zestaw złożą wmi w gralu ale jeszcze nie jestem w 100% zdecydowany .

  1. Czy płyta MSI NEO p-35 w zupełności mi wystarczy ,czy jest ona przyszłościowa , gdy

np za jakis czas bede chciał wymienić procesor( ponieważ nowe programy i gry bedą obsługiwane przez 4rdzeniowe procki) to ta płyta sie nada??

  1. Czy bede mogł w tym zestawie podłączyć dwa dyski twarde?

3.jak wygląda sprawa z czytnikami kart , czy są moze takie obudowy gdzie jest on juz wbudowany?

Nie jestem ekspertem ale mysle ze spokojnie bedziesz mogl podalczyc kilka dysków

To nie procesory obsługują gry tylko gry wykorzystują moc procesorów jakbyś nie wiedział.

Ok teraz bede wiedział , gry wykorzystują moc procesorów.

Ale dalej nie wiem czy płyta msi p-35 jest odpowiednim rozwiązaniem. Tu mi nie pomogłes