Kondensatory dwa napuchnięte wyrzuciłem i zostawiłem

I zostawiłem te miejsca puste? Czy komputer może się od tego zepsuć bo jak jedne wyjąłem i jak włączyłem komputer to karta sieciowa nie działała. Muszę jak najszybciej je kupić?

Zadajesz pytanie, w którym jest odpowiedź. Myśl, zanim coś takiego jeszcze raz napiszesz.

Skoro producent je tam zainstalował to nie są dla żartów.

No tak ale teraz działa BEZ NICH!

To wyobraź sobei że samochód jest w stanie jechać tylko z trzema kołami, czy to oznacza że nie trzeba naprawić tego czwartego? :wink:

A pisząc poważnie, ogromnie narażasz sprzęt na uszkodzenie. Jak kolega wyżej napisał, dane kondensatory nie są tam bez powodu, choć widzę że tego do końca nie rozumiesz, ku czemu miał posłużyć mój “przykład” wyżej.

no wiadomo, autem bez hamulców również można jeździć,

tylko nie wiadomo jak długo…

Trzeba wstawić nowe jak najszybciej! Skoro jednak usunąłeś stare nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, to podejrzewam, że nowych wlutować “poprawnie” umieć nie będziesz, choć Ci kibicuję :wink: Pamiętaj aby pracować z dobrze rozgrzaną lutownicą!

Tutaj znajduje się “tutorial” odnośnie wymiany kondensatorów:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221090.html

Najważniejsze jest to, żeby wstawić elementy o takich samych parametrach. Bez nich może i podziała, ale nie wiadomo jak długo …

A co się może stać bez nich? I tak na tym komputerze mi nie zależy.

po jaki chust ludziom dupę zawracasz…

Pytam żeby wiedzieć na przyszłość co może się stać bez Kondensatorów. I grzecznie się pytam a nie po chamsku

może sie popsuć…

zadowolony ?

Tyle to ja sam wiem ale co szczególnie?

płyta główna…

ok. Do zamknięcia.

:smiley:

Wszystko. Łącznie z tym, że na płycie pojawi się ogień i dokładnie zniszczy wnętrze komputera. Wszystko zależne jest od tego co to były za kondensatory i za co odpowiadały. W przypadku sekcji zasilania procesora, przy dużych mocach jakie tam występują, może to się skończyć spaleniem procesora i jego układu zasilania,

Prowokacja ;D