Kondensatory w Karcie graficznej GeForce 6600

Standardowo w tej cenie MC400

http://znak.pl/index.php?cid=894&scid=9 … 400ATX+PFC

Chieftec ctp 400 to już niestety 163 zł

a ten: http://www.allegro.pl/item368288024_460 … cichy.html ???

Ale on jest cichy bo zalezy mi na tym zeby był cichy.

A jeszcze jakby mi ktoś mógł wytłumaczyc co właściwie się dzieje jezeli kondensatory sie wywala bo komp działa tylko troche wolno chodzi to dlatego?

A i jeszcze gdzie moge te kondensatory kupic ? W elektrycznym w komputerowym ?

Pentagramy SF i Chieftecki GPS to to samo, czyli głośne.

Wolniej się ładują (może być problem ze startem), napięcia są mniej stabilne, a jak taki uszkodzony kondensator wystrzeli to może być po karcie.

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 16:59 został dopisany post przez Tobi

Z art elektrycznymi, a masz dobrą lutownice? I przydał by się odsysacz do cyny.

Dodatkowo, uszkodzony kondensator z czasem powoduje kolejne uszkodzenia.

Lutowanie to ja zostawie elektrykowi :smiley: ale na allegro pisze że ten zasilacz jest cichy i mój kumpel ma taki to go w ogóle nie slychac… to co polecacie?

Modecoma MC400W lub Chieftec CTP 400W

Napięcia dobrze trzyma, można kupować, MC czy SF w zasadzie obojętnie.

Ale są ciche?

MC cichy, SF produkuje ta sama firma co Chieftecki GPS, a te są raz ciche raz głośne, zależy czy trafi się na sztukę ze sprawnym kontrolerem obrotów, ale w testach SF wypada dobrze z hałasem, to może i wszystkie są ciche.

Czyli brać MC okej. :slight_smile:

A jeszcze mam pytanie do tych kondensatorów mają byc do 105*C bo gdzies tak wyczytałem, a i ile moga kosztowac czy to są jakieś groszowe sprawy ?

Pmiętaj @ wojtekke za nim kogoś „zabijesz”, że zasilacze też się uszkadzają. Może w chwili zakupu Twój zasilacz był sprawny a jakiś inny podzespół w komputerze był (jest) uszkodzony - pobierał za duży prąd (przekroczona moc) i go uszkodził. Często tak się zdarza, że przy tańszych zasilaczach, producent chcąc utrzymać niską cenę stosuje mało i słabej jakości zabezpieczenia. Dla przykładu - dobry zasilacz przy przeciążeniu prądowym lub napięciowym w komputerze (przekroczona moc) powinien go odłączyć i nie pozwolić włączyć, aż do chwili usunięcia awarii, zapobiegając w ten sposób dalszym uszkodzeniom sprzętu. Oczywiście samemu przy tym się nie uszkadzając. Pamiętaj przy kupnie zasilacza bierz pod uwagę nie tylko jego moc, ale również jego sprawność i ilość zabezpieczeń. Życzę Powodzenia.

A więc tak: kupilem zasilacz zalozyłem (MC) karte dalem do znajomeo elektryka popatrzyl i stwierdzil ze kondensatory on mowił na to elektroidy :smiley: wyschły :? i trzeba wymienic wszystkie :smiley: wiec pojechalem do sklepu i typek w sklepie dał mi takie czarne nie wiem, ale to chyba nie ma róznicy. Ten znajomy powiedzial ze nie wie czy uratuje karte, bo sa podwojne luty i wiatrak tez mi buczy to powiedział ze jego juz raczej sie nie uratuje:D

Takie czarne ze srebrnym na górze ?? jeśli tak to jest to inny typ kondensatorów.

to nie szkodzi że inny typ ważne żeby parametry miały takie same prawdopodobnie kupił kondensatory elektrolityczne (te zwykłe), swoją droga pierwszy raz się spotykam żeby polimerowe kondensatory wywaliło :o

Heh właśnie odebrałem karte wszystko działa :slight_smile:

Witam mam pytanie( raczej związane z GF fx 5200) Karta mi się uszkodziła w ten sam sposób co u autora tematu, tylko że u mnie kondensatorki były standardowe ( karta ma ~7 lat) zaczął się rozmazywać ekran itp, wczoraj kupiłem sobie GF 6600 od firmy SPARKLE, i boje się że ona też wysiądze ;/

Najprawdopodobniej Przyczyną “Śmierci” fx 5200 był najprawdopodobniej uszkodzony zasilać bo ciągnął około 6lat w końcu zaczął się resetować, wyłączać aż w końcu padł, więc wymieniłem na nowy(jakiś rok temu), czy od takiego rodzaju uszkodzenia zasilacza jak opisałem wyżej mógł się uszkodzić GF 5200? i nie muszę się martwić o 6600 jeśli mam nowy zasilacz

btw. na płycie głównej, dźwiękowej nie zauważyłem uszkodzeń

Zasilacz który mam obecnie to “take me 400”

http://allegro.pl/item456026491_hit_zas … e_f_v.html

Możliwe, karty graficzne są wrażliwe na kiepskie zasilacze, a ten co masz przydał by się wymienić bo firma jest na tym samym poziome co codegen/i-box itd, Delta 350W/Fortron 350W ok 50 zł, Modecom MC350 80 zł.

No tak ale to wina raczej tego starego? Wiem że słaba firma ale narazie chyba żadnych uszkodzeń nie narobił, a pozatym mój komputer jest warty tyle co zasilacz :smiley: nie wliczając 6600

Póki co mam

GF 5200

AMD Athlon xp 1500+ ( wcześniej był 2200+ ale nie wiem czemu - to też by się przydało rozwiązać także jak ktoś wie czemu to pisać, ( nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych a działa już tak z 4 lata że pisze xp 1500+ ;p)

Płytka MSI KT3v

Dysk Barracuda 80gb

512mb ram ( niedługo kupie sobie 1gb)

O czymś zapomniałem ?:smiley:

Także sprzęt leciwy, ale jak karta wysiadła to trza coś zrobić ;]

Karte chyba za dobrą wybrałem do tego zestawu ;p

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=447732324

Jest więcej warty, a jak Ci zasilacz się spali to przy takiej firmie może się spalić z płytą, grafą, lub razem ze wszystkim, a nowe kompy czy części na drzewie nie rosną.

http://www.allegro.pl/item449516993_pro … 24pin.html

kupił bym przynajmniej takiego.

Pewnie szyna fsb się przestawiła z 133 na 100.