Konersja plikow dzięwkowych z zachowaniem jakości i b-reat'u

Witajcie. próbowałem wielu konwertorów(również wbudowanego w AIMP), ale zawsze mam utwór przeciągniętu (128kb/s), a utworu są różne. Znacie jakiś co konwertuje do takiego samego jak plik wejściowy z ta sama jakością itd.? Konwersja z .mp3 do .ogg. Dzięki za pomoc.

Przeszło mi przez ręce wiele konwerterów muzycznych, ale żaden nie potrafił automatycznie ustawić parametrów jakości podczas konwersji z MP3 do OGG. Problem polega na tym, że przy tej samej szerokości strumienia (bitrate) jakość plików OGG jest wyraźnie i słyszalnie lepsza. Format OGG jest bardziej zaawansowanym i nowocześniejszym formatem niż MP3.

Rozwiązaniem Twojego problemu może być ustawienie szerokości strumienia OGG na Q5 (czyli średni strumień 160) i wtedy dokonanie konwersji wszystkich plików MP3. Nawet jeśli posiadasz nagrania MP3 o strumieniu 256 to po konwersji do OGG Q5 (160) nie zauważysz różnicy.

Jeszcze tylko jedna uwaga. Format OGG jest o niebo lepszy od MP3, ale konwertując empetrójki do formatu OGG, wcale nie poprawisz ich jakości. One będą brzmiały co najwyżej tak samo. Polecam format OGG do konwersji z niekompresowanego formatu WAV (na przykład podczas zrzucania z płyt muzycznych CD-Audio) lub formatu bezstratnego FLAC.