Konfiguracja Access Pointa


(Loto 92) #1

Witam serdecznie,

zwracam się z prośbą o pomoc w skonfigurowaniu Access Pointa.

Mam router TP-Link TL-WR340G do którego internet jest poprowadzony kablem. Ten router stoi w moim pokoju. Dokupiłem taki sam router i chce aby bezprzewodowo ściągnął internet z tego router'a w moim pokoju. Tylko nie potrafię tego wszystkiego skonfigurować. Proszę Was drodzy o pomoc.

Pozdrawiam,

loto11


(goomish) #2

No więc tak... Jeśli dopiero niedawno kupiłeś tego TL-WR340G, to "czemprędzej" :slight_smile: wymień go na jakiś inny, posiadający funkcję (możliwość pracy w trybie) repeater. Bo dopiero wtedy możesz zacząć myśleć o przekazywaniu sygnału z jednego routera do drugiego.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1379195.html


(Loto 92) #3

No więc jaki router kupić aby odebrał internet bezprzewodowo od TP-Link TL-WR340G?


(SMDOBPRO) #4

Na a co jeśli ten router co ma jest własnością dostawcy neta i ma hasło i dostawca nie życzy sobie aby tam grzebać,

to co nie może podpiąć tego drugiego na kablu i samemu skonfigurować,tak chyba będzie najprościej.


(Loto 92) #5

Jaka własność dostawcy? Ja od niego kupiłem ten router i ja mam tam swoje hasło. A kabla nie mogę poprowadzić bo mieszkam w domku jednorodzinnym i nie mam jak go przeciągnąć. No więc jeszcze raz się pytam jaki router kupić aby złapał sieć bezprzewodowo z mojego routera?


(Kpc21) #6

Akurat ten model ma tryb repeater, wystarczy go tylko włączyć na stronie konfiguracyjnej.

EDIT 18.01.2011.22:59:

Żeby nie wprowadzać ewentualnych czytelników w błąd - najprawdopodobniej ten AP nie ma trybu repeater, a autorowi tematu chodziło o tryb AP-client, moi poprzednicy wprowadzili go w błąd, że potrzebuje trybu repeater.


(Loto 92) #7

Serdeczne podziękowania dla Kpc21. Dzięki, że mi pomogłeś bo kilka osób by mnie ładnie wkopało w zakup nowego router'a :slight_smile: Dla wszystkich - TP Link TL-WR340G ma funkcje repeater. Wszystko udało się skonfigurować i pięknie działa :slight_smile: Dzięki i pozdro


(Gichta) #8

Kolego - podziel się informacją na temat funkcji repeater w TP-Link340G.

Udało mi się skonfigurować oba routery tak, że na obu mam dostęp do sieci ale tylko po kablu. Czy oprócz połączenia kablowego udało Ci się uzyskać połączenie wi-fi???

Jeśli tak, prześlij szczegóły