Konfiguracja AP czy ktoś wie?

Witam

posiadam internet radiowy, chce połączyć za pomocą tego AP Minitar MNWAPG 54Mbps internet do komputera za pomocą kabla czy ktoś wie jak to skonfigurować krok po kroku ?

Bo to ma wyglądać tak kabel z anteny do AP i z AP skrętką do kompa

http://www.epct.com.tw/downloads/uploads/MNWAPG_UM.pdf – tu link do konfiguracji tego AP

proszę o pomoc bo naprawdę nie mam pojęcie z góry dzięki

nikt nie potrafi pomóc ??

trochę się zamotałem, ale rozumiem że masz jakiegoś tam AP w domu z którego masz internet bezprzewodowy i teraz do niego chcesz podpiąć kompa na kablu?? Z tego co się orientuje i co jest w tej instrukcji to nie masz możliwości podpiąć do niego kompa na kablu.

no zamotałeś sie :slight_smile: mam neta od dostawcy po przez radiówke i chce go puścić przez AP do kompa za pomocą tego AP się da tyle wiem :slight_smile:

aha, to sprawa wygląda tak, neta od dostawcy podłączasz do AP, następnie AP odpowiednio konfigurujesz, w kompie stacjonarnym musisz mies kartę co łapie net bez przewodowy, zwykła karta bezprzewodowa D-Link powinna starczyć albo jakaś inna. co do konfiguracji AP dajesz mu ustawienia takie jakie dał Ci dostawca neta (IP, Brama, Maska, Wins), jeśli są to ustawienia automatyczne(DHCP) to ustawiasz AP tak żeby pobierał takie ustawienia, a na twoją podsieć wysyłał inne.

konfiguracja krok po kroku

to są dane które posiadam:

192.168.2.1 – IP Access Pointa

takie dane miałem na karcie bezprzewodowej w komputerze gdy miałem podłączoną antenę bezpośrednio do kompa

Adres IP: 192.168.4.35

Maska Podsieci: 255.255.255.0

Brama Domyślna 192.168.4.1

DNS: 192.168.4.1

213.25.200.5

AD.1

Aby połączyć się z AP otwieram właściwości Połączenia sieciowego wchodzę na Protokół internetowy TCP/IP zaznaczam opcję użyj następującego adresu IP, wpisuje tak:

ADRES IP 192.168.2.2

Maska Podsieci: 255.255.255.0

daje ok i mam połączenie z AP

AD.2

otwieram stronę www i wpisuje 192.168.2.1 hasło 1234 wchodzę na zakładkę Basic Settings zaznaczam opcję Station-infractucture ( czyli AP client) tak to wygląda:

strona 19 na linku poniżej

http://www.epct.com.tw/downloads/uploads/MNWAPG_UM.pdf

co mam poustawiać tutaj ??

AD.3

wchodzę na zakładkę SECIURITY strona 32 na powyższym linku tam wybieram opcję WEP ponieważ taką ma mój dostawca, wpisuje w ENCRYPTION KEY1 kod który dał mi dostawca sttona 33

AD.4

Następnie otwieram zakładkę SYSTEM UTILITY i tu już kompletnie nie wiem co gdzie wpisać czy ustawiać jakieś DCHP o co wogóle z tym chodzi nie wiem strona 42 na linku, a DHCP strona 44

http://www.epct.com.tw/downloads/uploads/MNWAPG_UM.pdf

AD.5

po ustawieniu tego wszystkiego jakie adresy mam powpisywać na karcie sieciowej do której będzie podłączona skrętka z AP

Adres IP:

Maska Podsieci:

Brama Domyślna

DNS:

to tak najprościej jak mogłem przedstawione o co mi chodzi :slight_smile: jeżeli ktoś się na tym zna i mógłby mi szczegółowo to wszystko opisać będę bardzo wdzięczny pozdrawiam

@Cre@tive napisałeś coś co dopiero teraz zauważyłem, albo raczej zrozumiałem. Ty już masz internet bezprzewodowy i do komputera do karty sieciowej podchodzi Ci kabel koncentryczny(??) a nie skrętka, a takiego kabla koncentrycznego nie podłączysz do AP.